3 meble do domu w stylu nowoczesnym

3 meble do domu w stylu nowoczesnym

26 marca, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Podoba ci się nowoczesny charakter wnętrz, ale nie wiesz, jak wprowadzić ten styl do swojego domu? Potrzebujesz funkcjonalnych mebli, które będą jednocześnie eleganckie i stylowe? A może chciałabyś, aby Twoje pomieszczenia stały się mniej zagracone i przytłaczające? Dowiedz, się jakie meble do salonu pozwolą mu nabrać nowoczesnego sznytu!

Nowoczesne wnętrza to prostota i minimalizm, które kojarzą się z kolei z ładem, porządkiem, spokojem i harmonią; taki klimat zdecydowanie sprzyja wypoczynkowi oraz przyjemnemu spędzaniu czasu. Jeśli chodzi o same nowoczesne meble, to cieszą się one uznaniem z tego względu, że poza walorami estetycznymi charakteryzują się też bogatą funkcjonalnością. Owa funkcjonalność pozwala na aranżację pomieszczeń, w których niczego nie brakuje, a jednocześnie przestrzeń nie jest zagracona. To szczególnie ważne dla właścicieli małych blokowych mieszkań, w których każdy centymetr pokoju jest na wagę złota. Sprawdź zatem, jak wybrać meble nowoczesne i zapewnić sobie dostęp do wszelkich zalet nowoczesnych wnętrz.

Czym charakteryzują się meble do salonu nowoczesne?

Głównym sekretem jest prosta, geometryczna linia mebli, która w połączeniu z minimalistycznymi frontami, uchwytami i brakiem zdobień nadaje im nowoczesnego wykończenia. We wnętrzach, w których zastosowano geometryczne formy, dominuje spokój i harmonia, ale ważne jest, aby wybierać tylko te meble, które są faktycznie niezbędne do życia. W małych nowoczesnych pomieszczeniach nie ma miejsca na elementy, które zajmują wiele przestrzeni, a jednocześnie nie mają walorów użytkowych.

Czasem zdarza się tak, że nie wszystkie istotne meble mogą pomieścić się w pokoju dziennym. Co zrobić w takim wypadku? Wybrać nowoczesne meble, które spełniają dwie lub więcej funkcji (na przykład szafka RTV, półkotapczan), albo ewentualnie takie, które można łatwo złożyć lub schować (ława rozkładana, biurko chowane w szafie).

Nowoczesna szafka RTV – klucz do porządku i stylu

Szafki RTV to królowe polskich salonów. Dlaczego? Bo to właśnie one porządkują przestrzeń telewizyjną, wokół której zbiera się rodzina lub znajomi. Wybór takiego mebla jest więc nie lada wyzwaniem, i powinien być poprzedzony uważnymi obserwacjami. Sprawdź, czy obecna szafka RTV spełnia Twoje oczekiwania, czy może jest za mała lub zbyt duża. Czy skutecznie ukrywa wszystkie kable, czy może wystają one z każdej strony? Pamiętaj też, że szafka RTV nowoczesna ma umożliwić wygodne ustawienie telewizora, ale powinna również ukryć przedmioty, których nie chcesz trzymać na widoku. Dzięki niej „zniknie” wiele rzeczy, a to sprawi, że przestrzeń lepiej wpisze się w minimalistyczny styl.

Dobrym wyborem może okazać się podłużna, prostokątna szafka RTV biała. Nowoczesna forma w połączeniu z bielą, zwłaszcza jeśli wybierzesz połyskliwe fronty, optycznie powiększy salon i nada mu nowoczesnego wykończenia.

Biurko nowoczesne – jak zyskać przestrzeń do pracy lub nauki nie tracąc na metrażu?

Uważasz, że do twojego blokowego mieszkania nie da się wprowadzić biurka do pracy? A może masz salon o całkiem sporym metrażu, ale boisz się, że dodatkowy mebel go zagraci? W obydwu przypadkach sprawdzi się biurko nowoczesne podwieszane lub rozkładane. Model podwieszany pozwoli ci zyskać minimalistyczną i elegancką półkę, na której będziesz mógł ustawić książki czy dokumenty. Druga opcja ma tę zaletę, że po złożeniu biurko staje się szafką – możesz mieć na blacie stos dokumentów, a po chwili ukryć wszystko za zamkniętymi drzwiczkami.

Nowoczesna ława do salonu – funkcjonalny mebel z klasą!

Ława, podobnie jak biurko, może być w pełni funkcjonalnym i nowoczesnym meblem. Dzięki odpowiedniemu modelowi zyskasz przestrzeń, przy której wypijesz herbatę lub kawę z przyjaciółmi, albo spożyjesz posiłek z całą rodziną.

Jeśli nie chcesz zagracać pomieszczenia dużym stołem, pomocne będą dla ciebie ławy rozkładane. Złożona ława będzie pełnić funkcję stolika kawowego, który nada charakteru nowoczesnemu salonowi. Przed spotkaniem w większym gronie możesz ją natomiast rozłożyć, zyskując w ten sposób w pełni wymiarowy stół.