3 zalety montażu głowicy termostatycznej

Głowice termostatyczne to specjalny rodzaj głowic montowanych przy zaworach grzejników. Jakie są najważniejsze zalety montażu głowic tego rodzaju?

Głowica termostatyczna, inaczej określana także jako regulator temperatury, jest rodzajem urządzenia, którego celem jest kontrolowanie i regulowanie poziomu temperatury w pokojach. Zamontowana przy grzejniku głowica termostatyczna – https://www.salus-controls.pl/produkty/trv10rfm-bezprzewodowa-glowica-termostatyczna-zigbee-m30x1-5-2xa pozwala na utrzymanie właściwej temperatury, a tym samym również na oszczędność energii potrzebnej do ogrzewania domu. Zamontowanie głowicy termostatycznej to dodatkowy koszt, ale za to niesie to ze sobą szereg zalet. Oto 3 najważniejsze z nich!

Głowice termostatyczne – zawsze idealna temperatura

Za pomocą regulatorów temperatury tego typu możliwe jest ustalenie, a następnie utrzymanie najlepszego poziomu temperatury we wnętrzach. Dzięki niej można zawsz utrzymywać taki sam poziom temperatury we wnętrzach, także w przypadku zmieniających się temperatur na zewnątrz. To gwarancja, że w domu będzie zawsze komfortowo.

Głowica termostatyczna – różne tryby pracy

Głowica termostatyczna może działać w różnych trybach pracy. Pozwala ona na ręczne ustalenie właściwej temperatury, ale również umożliwia korzystanie z różnych predefiniowanych trybów, na przykład:

 

  • tryb pracy na dzień i na noc – za dnia temperatura jest wyższa i wynosi około 19-21 stopni Celsjusza, natomiast w nocy to około 17-18 stopni Celsjusza
  • tryb pracy dopasowany do konkretnych pomieszczeń, na przykład do łazienek, gdzie wskazana jest wyższa temperatura
  • tryb pracy zapobiegający przemarzaniu

 

Dodatkowo, głowica termostatyczna może pozwalać na samodzielne tworzenie trybów pracy. Co więcej, wybrane modele można także regulować bezprzewodowo, w tym także za pośrednictwem internetu.

Głowica termostatyczna – oszczędne ogrzewanie domu

Warto też zaznaczyć, że głowica termostatyczna może zmniejszyć rachunki za ogrzewanie domu. Poprzez kontrolowanie poziomu temperatury można zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem, a przy tym cieszyć się z wysokiego komfortu cieplnego w swoim domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *