3 zalety montażu głowicy termostatycznej

3 zalety montażu głowicy termostatycznej

14 lutego, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Głowice termostatyczne to specjalny rodzaj głowic montowanych przy zaworach grzejników. Jakie są najważniejsze zalety montażu głowic tego rodzaju?

 

Głowica termostatyczna to urządzenie, którego celem jest regulowanie temperatury w pokojach. Zamontowana przy grzejniku głowica termostatyczna – https://www.salus-controls.pl/produkty/trv10rfm-bezprzewodowa-glowica-termostatyczna-zigbee-m30x1-5-2xa pozwala na utrzymanie właściwej temperatury, a tym samym na oszczędność energii potrzebnej do ogrzewania domu. Zamontowanie głowicy termostatycznej to dodatkowy koszt, ale niesie za sobą szereg zalet. Oto 3 z nich!

 

Głowice termostatyczne + regulator temperatury = zawsze idealna temperatura

 

Za pomocą urządzeń tego typu – zwłaszcza powiązanych z pokojowymi regulatorami temperatury – możliwe jest ustalenie, a następnie utrzymanie najlepszego poziomu temperatury we wnętrzach. To gwarancja, że w domu będzie zawsze ciepło i komfortowo.

 

Głowice termostatyczne + regulator temperatury = różne tryby pracy Twojego ogrzewania

 

Współpracujący z głowicami termostatycznymi regulator temperatury może działać w różnych trybach pracy. Pozwala on na samodzielne ustalenie właściwej temperatury lub na wybranie trybu predefiniowanego, na przykład:

 

 

    • tryb pracy na dzień i na noc – za dnia temperatura jest wyższa i wynosi 21 stopni Celsjusza, natomiast w nocy to około 19 stopni Celsjusza

 

    • tryb pracy dopasowany do konkretnych pomieszczeń, na przykład do łazienek, gdzie wskazana jest wyższa temperatura

 

    • tryb wakacyjny i PARTY (regulatory SALUS Controls)

 

    • tryb pracy zapobiegający zamarzaniu instalacji

 

 

Co więcej, wybrane modele można obsługiwać bezprzewodowo, w tym także za pośrednictwem Internetu.

 

Głowice termostatyczne + regulator temperatury = oszczędne ogrzewanie domu

 

Warto też zaznaczyć, że głowice termostatyczne i regulatory temperatury mogą zmniejszyć rachunki za ogrzewanie domu. Poprzez kontrolowanie poziomu temperatury można obniżyć koszty związane z ogrzewaniem, a przy tym cieszyć się z wysokiego komfortu cieplnego w swoim domu.