Drzwi przesuwne do pokoju dziecka – czy to dobre rozwiązanie?

Drzwi przesuwne do pokoju dziecka – czy to dobre rozwiązanie?

12 grudnia, 2019 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Dom to miejsce, gdzie każdy z domowników powinien mieć swój własny kąt. Posiadanie go pozwala nam czuć się dobrze. Lubimy po pracy usiąść w wygodnym fotelu i poczytać książkę, czy obejrzeć odcinek ulubionego serialu na kanapie. Podobnie nasze dziecko będzie czuło się komfortowo, posiadając przestrzeń tylko dla siebie.

Jak powinien wyglądać dziecięcy pokój?

Dziecięcy pokój to trudne do zagospodarowania wnętrze. Nasza pociecha spędza tam dużo czasu. Dobrze, żeby panował w nim względny porządek. Każda rzecz powinna mieć swoje miejsce. Ważne, aby wygląd wnętrza dostosowany był do upodobań naszej pociechy. Pokój dziecka powinien być jednak nie tylko ładny. Musi on spełniać wiele różnych funkcji. W zależności od wieku, w jakim jest nasze dziecko, posłuży mu jako miejsce do odpoczynku, zabawy oraz nauki. Aby łatwiej zadbać o funkcjonalność dziecięcego pokoju, możemy pomyśleć o rozwiązaniach, jakie dają drzwi przesuwne wewnętrzne.

Czy warto wybrać drzwi przesuwne do pokoju?

Pokojowe drzwi przesuwne mają wiele zalet. Przede wszystkim nadają pomieszczeniu nowoczesny i designerski wygląd. Dzięki ich zamontowaniu możemy zyskać sporo miejsca, dlatego sprawdzą się zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Z kolei przedzielając nimi większe przestrzenie, możemy zyskać dodatkowy pokój lub miejsce do spania czy relaksu. Ich montaż nie jest skomplikowany i można je zamontować na każdym etapie remontu. Nie ma znaczenia czy mieszkamy w domu, czy w mieszkaniu. Nasze lokum nie musi być w stanie developerskim, możemy je zamontować nawet w starej kamienicy. Z powodzeniem nadadzą wnętrzu charakteru. Mamy również dużą dowolność w dostosowaniu ich do pokoju dziecka. Możemy połączyć różne kolory, wybrać klamki, które będą pasowały do całości.

Zastosowanie w małych pomieszczeniach

Zagospodarowanie małej przestrzeni może niekiedy okazać się sporym problemem. Ciężko połączyć wszystkie funkcje pomieszczenia, kiedy metraż jest ograniczony. Tradycyjne drzwi nieco utrudniają nam rozmieszczenie mebli. Po otwarciu zajmują one dużą powierzchnię. Jeśli na jednej ścianie ustawimy łóżko, na drugiej szafę i komodę, może okazać się, że na biurko nie będzie już miejsca. W takich sytuacjach zastanawiamy się na co, zamiast drzwi do pokoju, się zdecydować. Przesuwane drzwi do pokoju sprawdzą się zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Bez problemu możemy obok nich postawić biurko czy komodę i zaoszczędzić w ten sposób wiele miejsca. Przy niedużych powierzchniach drzwi przesuwane do pokoju sprawdzą się również jako wydzielenie małej przestrzeni np. na garderobę. Taka garderoba będzie się dobrze i nowocześnie prezentować. Zaoszczędzimy też powierzchnię, unikając konieczności stawiania dużo-gabarytowych szaf.

Zastosowanie w dużej przestrzeni

W większej przestrzeni świetnie sprawdzą się duże drzwi przesuwne. Całkowita przestrzeń ich otwarcia może sięgać nawet 12 metrów szerokości i 3 metry wysokości Jest to świetny pomysł na przedzielenie pokoju dziecka. Możemy w ten sposób łatwo oddzielić przestrzeń służącą mu do zabawy, od tej, w której dziecko będzie się uczyć. Przedzielenie pokoju drzwiami przesuwnymi sprawdzi się również, jeśli dzieli go ze sobą rodzeństwo. W dalszym ciągu zachowamy jasną, otwartą przestrzeń, a każde z dzieci będzie miało swój kąt. Pokojowe drzwi przesuwne mają bardzo dobrą akustykę, gdyż zatrzymują hałasy o natężeniu aż do 42 dB. Pozwoli to obojgu na zachowanie prywatności. Kiedy w odwiedziny przyjdzie kolega z klasy, wystarczy przesunąć drzwi.

O czym należy pamiętać przed zakupem?

Montaż drzwi przesuwnych jest stosunkowo prosty. Problemem mogą okazać się jednak krzywe ściany lub niewypoziomowane podłogi. W takim wypadku warto poprosić o pomoc fachowca. Rodzaj drzwi przesuwnych powinniśmy dostosować do swoich potrzeb. Możemy wybrać drzwi naścienne lub takie chowane w ścianie. Do oddzielenia przestrzeni świetnie sprawdzą się drzwi przesuwne aluminiowe. Przed dokonaniem zakupu weźmy pod uwagę to, jak mają się one otwierać. Czy ma to być na prawą czy na lewą stronę oraz ile skrzydeł mają posiadać drzwi. Dokonajmy dokładnych pomiarów i przedyskutujmy tę kwestię z producentem czy dystrybutorem. Na pewno pomoże on dobrać nam odpowiednie rozwiązanie. Pamiętajmy, że czas oczekiwania na takie drzwi może być spory. Efekt jest jednak wart oczekiwania.

Drzwi przesuwne to przede wszystkim komfort i nowoczesny design. Mogą okazać się zakupem na lata. Przy ich pomocy pokój naszego dziecka stanie się bardziej funkcjonalny. Zyskamy więcej przestrzeni lub podzielimy już istniejącą, wydzielając dodatkowe pomieszczenie. Dodatkowym atutem jest fakt, że ich wygląd możemy łatwo wkomponować w zmieniające się gusta naszej pociechy. Wydzielone nimi pomieszczenia również będą mogły zmieniać swoje przeznaczenia na przestrzeni lat. Zatem czy warto zdecydować się na zakup drzwi przesuwnych do pokoju dziecka? Wszystko zależy tutaj od naszych potrzeb. W większości przypadków będzie to dobry wybór. Nasza pociecha może zyskać więcej miejsc do nauki i zabawy z przyjaciółmi. Mając wydzielone osobną przestrzeń do rozrywki, o wiele łatwiej będzie utrzymać jej w pokoju porządek. 

Dziękujemy za wsparcie merytoryczne firmie petecki.eu. Sprawdź ofertę drzwi przesuwnych na stronie https://www.petecki.eu/drzwi-przesuwne-hst/.