Gotowe panele szklane do kuchni – wygodne i szybkie rozwiązanie

Gotowe panele szklane do kuchni – wygodne i szybkie rozwiązanie

17 kwietnia, 2023 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Panel szklany do kuchni to detal, który przydaje się w każdym domu. Zabezpiecza ścianę w kuchni przed zabrudzeniem, a jednocześnie dodaje aranżacji charakteru. Szklane panele ścienne do kuchni usprawniają także sprzątanie – gładka powierzchnia sprawia, że utrzymanie ich w czystości jest bardzo łatwe. Co warto wiedzieć o gotowych szklanych panelach do kuchni? Jakie wybrać?

Panele kuchenne na wymiar – jak zamówić i czego oczekiwać?

Zanim zaczniesz przechodzić przez proces zamawiania paneli, musisz przede wszystkim dobrze wymierzyć swoją kuchnię. Najczęściej panel szklany do kuchni umieszcza się pomiędzy szafkami stojącymi i wiszącymi. Jeśli w Twojej kuchni nie nad każdą szafką stojącą będzie szafka wisząca albo w ogóle zrezygnowałaś lub rezygnowałeś z szafek ściennych, panel szklany będzie wyglądał równie efektownie co umieszczony pomiędzy dwoma rodzajami szafek.

Poza dobrym obmierzeniem warto wziąć pod uwagę również liczbą paneli. Nie zawsze układ kuchni jest na tyle prosty, że będzie wymagał zamówienia tylko jednego. Do kuchni w kształcie litery L mogą być potrzebne dwa panele, a w kształcie litery U – nawet trzy. Pamiętaj, że w trakcie zamawiania musisz wskazać wymiary wszystkich paneli – ich wysokość i szerokość. Warto mieć jednak na uwadze, że ze względów logistycznych szerokość pojedynczego panelu wynosi 200 cm. W przypadku szerszych elementów należy wskazać, jak powinny zostać podzielone.

Wyjątkowe panele kuchenne ze szkła hartowanego – trwałe i estetyczne

Szkło hartowane, z którego produkuje się panele szklane do kuchni, to materiał mocny i trwały, odporny na działanie wysokiej temperatury. W razie uszkodzenia szkło hartowane rozpada się inaczej niż tzw. wyżarzane, tzn. na niewielkie i nieostre kawałki (to tzw. kostkowanie).

Panele szklane do łazienki na wymiar – modne rozwiązanie dla Twojego wnętrza

Projekt graficzny panelu szklanego do kuchni może całkowicie odmienić wnętrze albo podkreślić jego wyrazisty charakter. Jeśli w Twojej kuchni króluje nowoczesne prostota, panel szklany z grafiką zamglonego lasu albo z liśćmi tropikalnych roślin okaże się aranżacyjną „kropką nad i”. Możesz także zdecydować się na panele ze szkła hartowanego do kuchni, które podkreślą charakter wnętrza. Dla przykładu we wnętrzach glamour sprawdzi się panel ze wzorem pikowanej skóry, a w kuchni rustykalnej – z ziołami.

Panele ze szkła hartowanego to trwały i efektowny element aranżacji kuchni. Trudno przejść obojętnie wobec jego funkcjonalności i tego, jak łatwo jest za jego pomocą odmienić wystrój wnętrza.