Hokery niskie – jak wybrać właściwy?

Hokery niskie – jak wybrać właściwy?

2 maja, 2023 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Szukasz alternatywy dla tradycyjnych krzeseł do kuchni lub innych pomieszczeń? Zwróć uwagę na hokery niskie. Sprawdź, gdzie idealnie zdadzą egzamin i jak prawidłowo wybrać wysokość hokera.

Hokery niskie – gdzie znajdą zastosowanie?

Hokery niskie to optymalne rozwiązanie dla osób, które szukają alternatywny dla zwykłych krzeseł. Można wykorzystać je praktycznie wszędzie tam, gdzie znajdują się blaty o standardowej wysokości, np. przy stole kuchennym, niskiej wyspie kuchennej lub niskich blatach kuchennych.

Hokery niskie mogą doskonale sprawdzić się nie tylko w kuchni. Niski hoker (60 cm) możesz z powodzeniem wykorzystać też w innych pomieszczeniach, np. w sypialni przy toaletce, możesz postawić go też przy biurku (o ile nie spędzasz przy nim długich godzin), przy stoliku kawowym, na balkonie. Sprawdzą się też w domowej siłowni czy innych miejscach rekreacyjnych. Niskie hokery (55 cm lub nieco więcej) mogą okazać się także przydatne nie tylko w domu, ale też w punktach usługowych czy poczekalniach.

Jak prawidłowo dobierać wysokość hokera?

Standardowa wysokość hokera to ok. 76 cm. Nieco inaczej wyglądają hokery niskie – 55 cm lub nieco więcej to wysokość, która zbliżona jest do wysokości siedziska w standardowych krzesłach. Czy taka wysokość hokera okaże się właściwa? Jak to sprawdzić?

Kluczowe jest to, czy osoba, która usiądzie na hokerze, będzie mogła swobodnie korzystać z blatu. Blat powinien znajdować się mniej więcej na wysokości dolnej części klatki piersiowej, wówczas jedzenie przy stole lub wykonywanie innych czynności powinny być komfortowe.

  • Druga kwestia to ułożenie nóg osób siedzącej. O najwyższym komforcie mówimy wtedy, kiedy osoba siedzą po położeniu stóp na podłodze ma nogi w kolanach zgięte pod kątem prostym.
  • Oczywiście osoby o różnym wzroście będą odczuwały komfort przy inne wysokości siedziska. Dlatego optymalnym rozwiązaniem mogą okazać się hokery niskie z regulowaną wysokością.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hokera do blatu kuchennego?

Wyżej poruszyliśmy już kwestię doboru wysokości hokerów. Pozostaje jednak jeszcze kilka innych kwestii, które będą wpływały na to, czy hoker niski zagwarantuje odpowiedni komfort. Oprócz tego nie możemy zapomnieć o kwestiach wizualnych – wszak hokery wprowadzają do wnętrza odrobinę luksusu i ekstrawagancji, dlatego przy wyborze warto zwrócić uwagę też na ich wygląd.

Co zatem wziąć pod uwagę przy wyborze hokerów niskich (55 cm – 60 cm)?

  • Głębokość i szerokość siedziska – należy dobrać ją do potrzeb użytkowników w taki sposób, aby gwarantowały stabilne i wygodne siedzenie.
  • Oparcie – dłuższe siedzenie bez oparcia może być mniej komfortowe dla kręgosłupa. Jeśli hokery niskie mają być przeznaczone do dłuższego siedzenia, warto zdecydować się na modele z oparciem. W przypadku okazjonalnego użytkowania bardzo dobrze sprawdzą się hokery niskie (55 cm lub nieco więcej) bez oparcia.
  • Design – dobierz hoker pasujący do stylu aranżacji wnętrza.

Hokery niskie spełniające oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników i charakteryzujące się wyjątkowym i zróżnicowanym designem znajdziesz w ofercie sklepu Italia Style.