Huśtawki na działkę dla każdego

Huśtawki na działkę dla każdego

1 maja, 2023 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Kolorowa, drewniana huśtawka na sznurkach kojarzy się z błogim i beztroskim czasem dzieciństwa. Dzisiaj również huśtawki cieszą się dużą popularnością, i to nie tylko wśród maluchów. Zakłada się je na działce, podwórku i w domu. Mają różne kształty, kolory i wzory i nie kosztują fortuny. Warto się nimi zainteresować, bo oprócz sporej dawki dobrej zabawy dają też możliwości rozwoju cech motorycznych u dziecka.

Huśtawka dla malucha – bezpieczna i kolorowa

Huśtawka dla najmłodszych użytkowników powinna być maksymalnie bezpieczna i wygodna. Najlepsze dla maluchów są tzw. bujaki lub huśtawki kubełkowe. Mają wygodne oparcie i miękkie siedzisko. Dziecko zabezpieczone jest z przodu pasami bezpieczeństwa lub poręczą otoczoną np. miękkim materiałem, lub pianką. Tego typu huśtawki najczęściej mają grube sznurki. Dodatkowo mogą być dołączone do huśtawki maskotki lub pałąk z grzechotkami. Warto zacząć już od niemowlęctwa uczyć dziecko bujania, ponieważ ma duży wpływ na zasypianie dziecka i wyciszenie. Oprócz tego bujanie stymuluje układ przedsionkowy, co wpływa na usprawnienie koordynacji ruchowej, koncentracji i uczy utrzymania równowagi. Huśtawka rozładowuje też napięcie mięśniowe, dlatego warto korzystać z takiej formy zabawy. 

Huśtawki dla starszaków

W tym przedziale mamy ogromny wybór huśtawek w ciekawych kształtach i kolorach. Najpopularniejsze są huśtawki dla dzieci składające z drewnianego lub plastikowego siedziska ze sznurkami, lub łańcuchami. Natomiast bardziej ekstrawaganckie huśtawki, to np. te w kształcie materiałowego kokonu. Bardzo popularne są huśtawki tzw. bocianie gniazdo ze sznurkowym siedziskiem, które pomieści dwie, a nawet więcej osób (większy model). 

Kupowanie huśtawki może być wielką frajdą dla najmłodszych. Trzeba jednak pamiętać, aby nie kierować się tylko walorami wzrokowymi. Oprócz designu liczy się także materiał i jakość wykonania. Bardzo ważne są także atesty, które potwierdzają jakość produktów. Przy tak bogatej ofercie rynkowej wybranie huśtawki, która stanowi połączenie stylu, bezpieczne stawa i komfortu nie jest wcale takie trudne.