Jakie okna wybrać do domu jednorodzinnego?

Jakie okna wybrać do domu jednorodzinnego?

19 grudnia, 2019 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Stolarka okienna to inwestycja, którą trzeba wziąć pod uwagę już na etapie planowania budowy nowego domu. Od tego bowiem zależy, czy wnętrza będą ciepłe, a sezon grzewczy nie zaowocuje w horrendalne rachunki za ogrzewanie. Ponadto dobrze dobrane okna pozwolą na oszczędności, w tym na energii elektrycznej. W jaki sposób? Duże przeszklenia zapewnią dostęp światła naturalnego w takiej ilości, by móc ograniczyć korzystanie z oświetlenia sztucznego.

Jakie wybrać okna do domu jednorodzinnego? Jeśli jest to dom energooszczędny, okna nie mogą dopuszczać do straty ciepła, powinny być również szczelne. Nie bez znaczenia pozostaje ich sposób rozmieszczenia oraz wielkość. I wreszcie montaż okien, który prawidłowo przeprowadzony, zagwarantuje, że wybrane produkty nie utracą swoich najważniejszych właściwości.

W przypadku okien energooszczędnych należy zwracać uwagę na współczynnik przenikania ciepła oznaczony jako Uw. Powinien on wynosić 0,8 W/(m2 K) lub mniej. Takie okna cechuje wysoka izolacyjność. Alternatywą są nowoczesne okna z pcv, które poza izolacyjnością cieplną, gwarantują również odpowiedni parametr izolacyjności akustycznej. Te produkty zyskują na uznaniu, bo są tańsze od innych odpowiedników, jednak niezbędnymi cechami nie odbiegają od nich. Wystarczy przyjrzeć się ofercie innowacyjnych okien firmy Domel. Poza najważniejszymi właściwościami, wyróżniają się modnym i minimalistycznym designem. Nadaje się on do wkomponowania zarówno w architekturę domów klasycznych, jak i współczesnych.

Jakie okna do domu jednorodzinnego sprawdzą się najlepiej? Dopasowanie do potrzeb budynku, konkretnych pomieszczeń i warunków w nich panujących, a także oczekiwań domowników, pozwala łatwiej dokonać wyboru. Indywidualnie dobrane produkty sprawdzają się najlepiej, bo zostają ściśle dostosowane do warunków eksploatacji. Odmienne wymagania mają poszczególne rodzaje pomieszczeń, chociażby łazienka czy kuchnia, w których trzeba zmierzyć się z wyższym poziomem wilgotności. Do całego domu można zamówić komplet okien, które wizualnie są identyczne, ale różnią się okuciami czy parametrami. Takie zróżnicowanie ma wpływ ma niższe, finalne koszty zakupu oraz te związane z eksploatacją domu.

Parametry, rozmiary, sposób rozmieszczenia oraz pomieszczenie, w których mają być zamontowane nowe okna. To nie najłatwiejszy wybór, ale w podjęciu ostatecznej decyzji pomogą specjaliści firmy Domel.