Jakie rolety są modne w 2023 roku?

Jakie rolety są modne w 2023 roku?

11 kwietnia, 2023 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Rolety to osłony okienne, które cieszą się ogromną popularnością. Nie tylko pełnią rolę dekoracji okien, ale też mają konkretne zastosowanie polegające na kontroli światła wpadającego z zewnątrz, a niekiedy również izolacji akustycznej i termicznej. W poniższym zestawieniu skupimy się przede wszystkim na walorach wizualnych, jednak z pełną świadomością, że każdy typ rolet ma swoją charakterystykę technologiczną. A zatem: jakie rolety są modne w 2023 roku? Na jakie modele i kolory warto postawić w nadchodzącym czasie? Poznaj nasze TOP 3.

1. Rolety rzymskie – efektowne dekoracje okien

2. Rolety zaciemniające – praktyczne i modne rolety

3. Żaluzje drewniane – nie tylko w stylu eko

Rolety rzymskie – efektowne dekoracje okien

Ranking otwierają bardzo efektowne rolety materiałowe, czyli rolety rzymskie. Ich głównym atutem są właśnie aspekty wizualne, dzięki czemu doskonale wpisują się we wnętrza eleganckie, romantyczne, urządzone w minimalistycznym klimacie.

Czym wyróżnia się roleta rzymska? To osłona okna, która podczas podnoszenia układa się w dekoracyjne fałdy materiału. Świetnie zastępuje dzięki temu firanki, a nawet zasłony. W zależności od swoich upodobań i potrzeb można wybrać rolety rzymskie z transparentnego materiału firankowego, materiału nieprzezroczystego lub w pełni zaciemniającego, a także rozmaite kolory rolet: od stonowanych i neutralnych po bardzo energetyczne. 

Wiele osób twierdzi, że roleta rzymska wprowadza do wnętrza niepowtarzalny klimat. Trudno temu zaprzeczyć – zwłaszcza przeglądając przykładowe rozwiązania, jakie ma w swojej ofercie familyrollo.pl.

Rolety zaciemniające – praktyczne i modne rolety

To propozycja dla tych, dla których trendy wnętrzarskie są równie ważne co aspekty czysty funkcjonalne. Osoby wybierające rolety zaciemniające robią to głównie ze względu na strukturę tkaniny. Materiał, z którego zrobiona jest osłona okienna, z jednej strony pokryty jest specjalną podgumowaną warstwą. Skutecznie powstrzymuje ona światło, stanowiąc doskonałą barierę przed oświetleniem ulicznym czy poświatą księżyca w nocy oraz promieniami słońca w dzień. W upalne dni zatrzyma również częściowo wysoką temperaturę.

Zaciemniające rolety wybrać można z myślą o każdym wnętrzu, jednak – ze względu na swoją specyfikę – szczególnie sprawdzą się one w sypialniach i pokojach dziecięcych.

Żaluzje drewniane – nie tylko w stylu eko

Choć nie są to rolety wewnętrzne w ścisłym znaczeniu tego zwrotu, warto przywołać je w tym właśnie zestawieniu. To ponadczasowe osłony okienne, które cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza u osób chętnie wybierających naturalne materiały. Będą idealne we wnętrzach urządzonych w stylu boho, rustykalnych, tradycyjnych, ale także nowych inspiracjach w klimacie urban jungle. Istnieje duża szansa, że – nawet po gruntownym remoncie i zmianie aranżacji – znakomicie wpasują się w nowe wnętrze.

Żaluzje drewniane stanowią bardzo ciekawą alternatywę dla tych materiałowych. Przypominają je konstrukcją, natomiast różnią się właściwościami. Warto podkreślić przede wszystkim, że drewniane powierzchnie nie zbierają kurzu i są hipoalergiczne, dlatego dobrze wpływają na zdrowie i pozostają przyjazne alergikom. Świetnie wpisują się również w popularne nurty eko.

Powyższe zestawienie uwzględnia tylko kilka wariantów rolet – możliwości jest znacznie więcej. Charakterystykę kilku dodatkowych modeli znajdziesz w rankingu Familyrollo: https://familyrollo.pl/blog/ranking-rolet-wewnetrznych-2023-top-7-najlepszych-modeli.