Jakie urządzić wnętrze kawiarni?

Jakie urządzić wnętrze kawiarni?

25 września, 2019 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Jeśli otwierasz własną kawiarnię albo planujesz przemeblowanie, z pewnością zastanawiasz się nad kluczowym pytaniem – jak urządzić wnętrze? 

Na rynku istnieje wiele firm oferujących zarówno meble, dekoracje, okładziny, farby, dodatki… Tylko co z tego będzie niezbędne do wystroju kawiarni, aby goście poczuli się komfortowo? Jaki styl wybrać? Rozwiązania podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Minimalizm

W dużych miastach można zauważyć tendencję do minimalistycznych przestrzeni zarówno w kawiarniach jak i restauracjach. 

Oczywiście wszystko zależy od rodzaju lokalu. Często takie minimalistyczne wnętrza idą w duchu ekologicznym. Jeśli jest Ci to bliskie, możesz ograniczyć ilość ozdób w lokalu. W przypadku, kiedy dysponujesz ogródkiem, możesz postawić po prostu stoliki i krzesła – minimalistyczny blat (np. w białym lub czarnym kolorze) i podstawę. Podstawy żeliwne do stolików sprawdzą się w tym przypadku bardzo dobrze – będą utrzymywać blat i trzymać się mocno. Ogródek możesz zaaranżować, dodając w nim dużo kwiatów w donicach oraz wykonać siedziska z odmalowanych skrzynek czy palet.

Jeśli nie masz ogródka, możesz urządzić wnętrze kawiarni na biało czy kremowo i dodać dużo roślin. Dodatki takie jak obrusy, świeczki czy zasłony, mogą być wtedy kolorowe i wyróżniające się. 

Na bogato

Lubisz bogato zdobione wnętrza? Nie ma problemu! 


Wstaw do kawiarni kolorowe fotele (na przykład tak zwane “uszaki”) oraz porządne stoliki. Podstawy żeliwne do stolików mogą wydawać się ciężkie, ale w tym wypadku będą dobrze oddawać styl wnętrza. Pamiętaj, że podstawa musi pasować do blatu, który w tym wypadku możesz wybrać klasyczny, drewniany. Całość dopełnij kolorowymi dodatkami, np. w odcieniach złota czy fioletu.

Wszystkie elementy otoczenia powinny tworzyć spójną całość. Dobrze jest, kiedy meble pasują również do charakteru lokalu i oferowanego menu. 

Nowoczesne wnętrze

Czyli to co możesz zauważyć w wielu kawiarniach w mieście. Jest to również połączenie skandynawskiego stylu z minimalizmem, czyli niezbyt wiele ozdób, krzesła na cienkich nóżkach oraz stoły z trzema nogami u podstawy. W takim wnętrzu nie ma zazwyczaj dywanów, figurek czy wielu obrazów na ścianach. W trendzie są naklejki naścienne czy tablice ścieralne, na których wypisane jest menu sezonowe. W takim wnętrzu raczej nie sprawdzą się podstawy żeliwne do stolików, a nieco delikatniejsze, np. drewniane.

Oprócz mebli i dekoracjach, pamiętaj również o innych elementach, takich jak oświetlenie. Ciepłe barwy sprawiają, że klient czuje się “jak w domu”, przywołują wspomnienia, natomiast chłodne, zimne światło, daje wrażenie elegancji. 

Zwróć też uwagę na rozstawienie mebli – czy nie stoją one zbyt blisko siebie, czy stoły są odpowiednio duże oraz czy goście będą mieli możliwość, aby usiąść przy oknie.

Szeroki wybór mebli do Twojej kawiarni możesz znaleźć na mebella.pl. Sklep oferuje blaty do stołów oraz podstawy, wykonane z najlepszej jakości materiałów. Do wyboru są nie tylko meble drewniane, ale także żeliwne, ze stali czy mosiądzu.