Karnisze – podpowiadamy które modele zasługują na szczególną uwagę

Karnisze – podpowiadamy które modele zasługują na szczególną uwagę

6 lutego, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Spójny wystrój wnętrza będzie zależał od kilku kwestii. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby wszystkie elementy znajdujące się w pomieszczeniu były mniej więcej w tej samej stylistyce. Kolorystyka natomiast musi się uzupełniać, by podkreślać to, co najważniejsze we wnętrzu.

Warto też pamiętać o tym, że wybierając odpowiednie elementy i ich kolory można optycznie zmienić proporcje pomieszczenia i je rozświetlić. Duże znaczenie mają także detale, np. to, w jaki sposób przygotujesz aranżację okienną. Oprócz tekstyliów, warto wybrać do niej też odpowiedni karnisz. Sprawdź, które modele z najnowszych kolekcji są naprawdę godne uwagi.

Czym wyróżniają się nowoczesne karnisze?

Producenci karniszy dbają o to, by ich produkty odpowiadały najnowszym trendom we wnętrzarstwie. Dlatego nowoczesne karnisze charakteryzują się przede wszystkim minimalistyczną formą. Często jedynym elementem ozdobnym jest tutaj detal w postaci zakończenia drążków karnisza. Może to być np. walec, kula z materiału przypominającego kryształ czy motyw roślinny popularny szczególnie w aranżacjach nawiązujących do stylu śródziemnomorskiego, dworskiego czy nawet secesyjnego. Dzięki temu można wybrać karnisze odpowiadające założeniom wielu stylów, nawet tych klasycznych w nieco odświeżonej wersji. Warto też wspomnieć, że karnisze mogą być wykonane z łączonych materiałów np. drewna i metalu, co wpływa na ich estetykę i nadaje eleganckiego charakteru.

karnisz

Jakie modele karniszy warto wybrać do nowoczesnych aranżacji?

Wśród nowoczesnych karniszy na szczególną uwagę zasługuje kolekcja Neo, która wyróżnia się różnorodnością modeli dostosowanych do wymogów różnych stylów wnętrzarskich. Co więcej, poszczególne modele dostępne są w wersjach węższych i szerszych, a także pojedynczych i podwójnych.

Jeżeli szukasz karnisza idealnie pasującego do minimalistycznej aranżacji, sprawdź różne warianty modelu Bella. Jest on dostępny w kolorze stalowym, czarnym oraz białym. Ciekawe prezentuje się również model Beluna. Do aranżacji w stylu glamour będzie pasować szczególnie wersja Crystal czarny. Jeżeli natomiast wolisz klasyczne rozwiązania, sprawdź linię Neo Prestige, gdzie karnisze wykonane są z połączenia metalu i drewna w różnych kolorach.

Czym należy kierować się, wybierając karnisze do nowoczesnych wnętrz?

Odpowiednio dobrany karnisz może uzupełnić w ciekawy sposób stylizację całego pomieszczenia. Dlatego warto do jego wyboru przyłożyć odpowiednio dużo uwagi. Trzeba zwrócić uwagę między innymi na to, w jakiej stylistyce jest urządzone pomieszczenie, a także jaka kolorystyka w nim dominuje. Jednak to nie jedyne kwestie, które są ważne. Zwróć też uwagę na to, jak duże jest pomieszczenie i czy jest dobrze doświetlone. Dlaczego jest to tak ważne? Ciemne i masywne karnisze lepiej będą prezentować się w pomieszczeniach przestronnych np. otwartych na kuchnię i jadalnię salonach czy pomieszczeniach loftowych. Z kolei do niewielkich i ciemnych wnętrz lepiej wybrać cieńsze i jasne karnisze. Ciekawie będą prezentować się w nich również modele wykończone na wysoki połysk. Więcej informacji na temat karniszy znajdziesz na stronach renomowanego producenta, firmy Karnix.