Kilka wskazówek dotyczących wyboru najlepszego materiału na blat do łazienki

Kilka wskazówek dotyczących wyboru najlepszego materiału na blat do łazienki

3 stycznia, 2023 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Blat do łazienki to jeden z najczęściej pomijanych elementów wyposażenia łazienki. Przy szerokiej gamie materiałów do wyboru, wybór odpowiedniego materiału do Twojej przestrzeni może być trudny. Zanim jednak przejdziemy do dokładnego wyboru upewnij się, że bierzesz pod uwagę każdy, niezbędny element. Wybierając blat do łazienki, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Ważny jest, chociażby kolor mebli, czy wielkość łazienki.

Zwróć uwagę na kolor mebli

Kolor mebli jest jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze blatu. Jeśli masz w łazience meble z ciemnego drewna, blat do łazienki powinieneś wybrać w jasnym kolorze, na przykład biały lub jasnoszary. Jeśli masz w łazience meble z jasnego drewna, powinieneś wybrać blat w ciemnym kolorze, na przykład czarnym lub brązowym.

Dopasuj do rozmiaru łazienki

Rozmiar pomieszczenia jest również ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze blatu do łazienki. Jeśli Twoja łazienka jest mała, powinieneś wybrać blat w kształcie wydłużonego prostokąta. Zajmie on mniej miejsca niż inne kształty, a będzie odbijać więcej światła, co sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się większe niż w rzeczywistości. Jeśli Twoja łazienka jest duża, możesz wybrać dowolny kształt, który najbardziej odpowiada Twojemu stylowi

Materiały na blat do łazienki — weź pod uwagę kwarc

Wybór blatu do łazienki to bardzo ważna decyzja. Materiałem, którego być może wcześniej nie brałeś pod uwagę, jest kwarc. Kwarc to doskonały wybór, ponieważ jest bardziej odporny na brud, plamy i zarysowania niż inne materiały.

Kwarc to kamień naturalny, który został poddany obróbce, aby uczynić go bardziej atrakcyjnym do wykorzystania w łazience. Kamień naturalny miesza się z barwnikami, aby uzyskać różne kolory i tekstury. Kwarc można znaleźć w wielu różnych stylach, kształtach i rozmiarach, dając właścicielom domów szeroką gamę opcji przy wyborze materiału na blat do łazienki.

Najpopularniejszym rodzajem kwarcu stosowanym w łazience są „inżynieryjne” powierzchnie kwarcowe, które są wykonane z arkuszy kamienia naturalnego, które zostały pocięte na płyty i wypolerowane w celu usunięcia wszelkich niedoskonałości na powierzchni przed sklejeniem żywicą epoksydową lub innym klejem.