Klatki dla królików

Klatki dla królików

8 lutego, 2023 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Większość domowych królików utrzymywana jest w klatkach. Współczesne klatki stanowią odpowiednik króliczych nor. Dlatego kluczowe jest wybranie odpowiednich klatek dla królików. Powinny one mieć odpowiednią wielkość, wyposażenie, a także być wykonane z materiałów, które są trwałe i bezpieczne. Takie cechy posiadają klatki z siatki zgrzewanej, które stanowią idealne siedlisko dla królików.

Czym są klatki dla królików z siatki zgrzewanej?

Klatki dla królików z siatki zgrzewanej najczęściej mają postać kuwety z klatką z metalowych prętów zawierającą niezbędne wyposażenie, takie jak:
– kuwety,
– kryjówki,
– poidła,
– miski,
– dodatkowe atrakcje.
Coraz częściej występują także klatki wielopoziomowe, które zwiększają powierzchnię dostępną dla królików.
Rzadziej, elementy z siatki zgrzewanej montuje się w klatkach drewnianych. Drewno nie jest najlepszym materiałem do budowy klatek. Mimo, że zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną, a także jest wytrzymałe, konstrukcje drewniane trudno utrzymać w czystości i zdezynfekować. Z kolei klatki z siatki zgrzewanej są łatwe w demontażu, czyszczeniu i dezynfekcji.

Czym charakteryzuje się siatka zgrzewana na klatki dla królików?

W konstrukcji klatek dla królików stosuje się dwa rodzaje siatki zgrzewanej:
– siatka stalowa – nie posiada zabezpieczenia chroniącego przed korozją, z tego powodu nie zaleca się stosowanie tego materiału w warunkach, w których ryzyko wystąpienia korozji jest wysokie,
– siatka ocynkowana – poddana procesowi cynkowania, który zabezpiecza stal przed rdzą. Charakteryzuje się wyższą wytrzymałością i odpornością na korozję. Polecana do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Jakie są zalety klatek dla królików z siatki zgrzewanej?

Siatka zgrzewana, jest materiałem odpornym na uszkodzenia mechaniczne, co gwarantuje wysoką trwałość klatki. Ponadto, dzięki prostemu i szybkiemu montażowi i demontażowi, można je łatwo umyć i zdezynfekować, co sprzyja utrzymaniu wysokiej higieny środowiska. Oprócz tego, możliwa jest modyfikacja ich konstrukcji poprzez montaż dodatkowych elementów, takich jak dodatkowe drzwi.
Siatka zgrzewana jest materiałem, który umożliwia właściwą wentylację klatki poprzez swobodny ruch powietrza. Co więcej, nie ogranicza dopływu światła, co jest jedną z kluczowych zasad dobrostanu zwierzęcia.
Jak sama nazwa wskazuje, siatka zgrzewana powstaje z elementów zgrzewanych, co eliminuje obecność jakichkolwiek elementów wystających z konstrukcji, które mogą spowodować uraz królika. Dzięki temu, takie klatki dla królików to nie tylko konstrukcje komfortowe, ale także zapewniające bezpieczne otoczenie futrzanym domownikom.

Dlaczego warto wybrać klatki dla królików z siatki zgrzewanej?

Siatka zgrzewana stanowi bardzo dobry wybór do budowy klatek. Jest ona łatwo dostępna, prosta w użytkowaniu, trwała i bezpieczna. Dzięki możliwości łączenia z innymi materiałami, jest także bardzo uniwersalna i świetnie sprawdza się w różnych typach klatek. W odróżnieniu od szklanego akwarium, które nie jest miejscem przeznaczonym do utrzymywania królików, siatka zgrzewana umożliwia nie tylko swobodny dostęp światła, ale także umożliwia naturalny ruch powietrza, dzięki czemu klatka jest odpowiednio wentylowana. Nieprawidłowa wentylacja może przyczynić się do rozwoju chorób układu oddechowego i oczu królika. Siatkę zgrzewaną można łatwo dopasować tak, aby wymiary klatki odpowiadały potrzebom królika.