Klimatyzacja- jakie funkcje spełnia?

Klimatyzacja- jakie funkcje spełnia?

10 sierpnia, 2023 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Klimatyzacja nie jest już dzisiaj nieosiągalnym luksusem. Tak naprawdę, jest w zasięgu ręki każdego. Nowoczesne klimatyzatory pełnią wiele funkcji, a chłodzenie nagrzanego pomieszczenia to tylko jedna z nich. Jakie inne funkcje pełnią klimatyzatory i dlaczego warto w nie inwestować? Jak przebiega montaż klimatyzacji?

 

Klimatyzacja- do chłodzenia i ogrzewania

Klimatyzacja do domu zazwyczaj kojarzy nam się ze schładzaniem nagrzanych pomieszczeń. I słusznie, bo to właśnie ochładzanie pomieszczenia i zatrzymanie w nim przyjemnej i optymalnej temperatury jest funkcją kluczową. Okazuje się jednak, że tuż obok schładzania, klimatyzator pełni również funkcję ogrzewania wnętrza. Ta funkcja jest szczególnie doceniana wiosną czy jesienią, pozwalając na oszczędności związane z wykorzystywaniem ogrzewania. Zimą klimatyzator może stanowić dopełnienie systemu grzewczego. Istotą działania klimatyzatora jako urządzenia do ogrzewania pomieszczeń jest zastosowanie pompy ciepła typu powietrze-powietrze. Jej największą zaletą jest niski koszt eksploatacji, szczególnie w porównaniu z eksploatacją grzejnika elektrycznego. To w pełni naturalne i ekologiczne rozwiązanie zyskuje sobie coraz większą rzeszę zwolenników. Klimatyzatory stają się powoli standardowym elementem wyposażenia większości budynków, zarówno prywatnych, jak i użyteczności publicznej.

Jakie jeszcze funkcje pełni klimatyzator we wnętrzu?

Klimatyzacja do biura czy domu może pełnić także funkcję wentylacji. Jej celem jest pozbycie się brudnego, zużytego powietrza z wnętrza i dostarczenie do niego powietrza czystego i świeżego z zewnątrz. Co więcej, podczas procesu wentylacji, nadmiar pary wodnej z powietrza zostaje usunięty, co pozwala na zachowanie optymalnego poziomu wilgotności w pomieszczeniu. O różnicach pomiędzy wentylacją a klimatyzacją opowiada ten artykuł. Jeżeli we wnętrzu pojawia się nadmierna wilgotność, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie klimatyzatora jako osuszacza do wnętrz. Kiedy powietrze jest schładzane, nadmiar wilgoci ulega skropleniu, a następnie jest usuwany z urządzenia. W czasie ogrzewania powietrza natomiast powietrze naturalnie wysusza się. Co więcej, niektóre wentylatory posiadają specjalną funkcję DRY, która osusza wnętrze bez względu na wybrany tryb chłodzenia czy ogrzewania. ania dla potrzeb. Klimatyzacja do mieszkania czy domu musi spełniać określone normy, a dla jej skuteczności konieczne jest zachowanie odpowiedniej mocy urządzenia. Nowoczesne klimatyzatory posiadają funkcję jonizowania powietrza z użyciem aktywnego filtra elektrostatycznego. Powietrze poddane jonizacji staje się czystsze i zdrowsze. Jonizacja jest bardzo korzystnym zabiegiem przede wszystkim dla alergików i osób o bardzo wrażliwym układzie oddechowym. 

Praktyczne funkcje nowoczesnych klimatyzatorów sprawiają, że ich wykorzystanie jest bardzo efektywne i opłacalne zarówno w domach, mieszkaniach, jak i biurach czy innych wnętrzach. Zachowanie optymalnej temperatury, jak również wilgotności i czystości powietrza korzystnie wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie.

Montaż klimatyzacji- jak przebiega?

Montaż klimatyzacji marki Midea najlepiej jest zlecić profesjonalistom. Firma Celtron oferuje zarówno montaż, jak i serwis klimatyzacji, a przede wszystkim fachowe doradztwo i pomoc w dopasowaniu odpowiedniego rozwiązania dla danego pomieszczenia czy budynku. Znaczenie ma jego metraż, budowa czy warunki zewnętrzne. Doborem właściwych parametrów sprzętowych najlepiej zajmą się specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie w tej kwestii.