Które parametry strugarek czterostronnych są najistotniejsze dla kupujących?

Które parametry strugarek czterostronnych są najistotniejsze dla kupujących?

30 listopada, 2021 Wyłączono przez redakcja

Obróbka drewna oraz wszelkich materiałów drewnianych w zakładach stolarskich wymaga posiadania przynajmniej kilku maszyn. Maszyn tych używa się z osobna, co dodatkowo wydłuża i komplikuje i tak już żmudny proces.

Istnieje jednak czterostronna strugarka, która może wykonywać kilka czynności jednocześnie. Posiada to swoje zalety, ale ze względu na złożoność funkcji tej maszyny należy dobrze przyjrzeć się jej parametrom, by wybrać najlepszą. Które zatem parametry strugarek czterostronnych są najistotniejsze dla kupujących?

Dlaczego akurat strugarka czterostronna?

Potencjalny zainteresowany zakupem czterostronnej strugarki może nie być pewien, jakie dokładnie funkcje pełni to urządzenie. otóż do najważniejszych jego funkcji należy przyspieszenie i ułatwienie pracy. Jak wiadomo, używanie kilku maszyn oddzielnie jest żmudne i męczące. Z tego też powodu strugarka czterostronna łączy w sobie pracę frezarek, grubiarek oraz wyrówniarek. Jest to więc inwestycja, która potencjalnie szybko się zwróci.

Najważniejsze parametry, na które powinni zwrócić uwagę kupujący strugarki czterostronne:

Moc silników 

Strugarki czterostronne (zob. https://maszyny-stolarskie.com.pl/strugarki-czterostronne/) posiadają zwykle od czterech do sześciu silników. Zastanawiając się nad najważniejszymi parametrami, jakimi powinna cechować się ta maszyna, jest to istotny element, jeśli ktoś skupia swoją uwagę na szybkości pracy. Te kilka silników bowiem są ułożone zarówno pionowo, jak i poziomo. Jednak to nie ich moc jest tutaj najważniejsza, tylko moc silnika posuwu – na tym trzeba się skupić. Im będzie ona większa, tym szybciej będzie pracować całe urządzenie.

Szybkość pracy

Szybkość pracy, to nie tylko moc napędzających maszynę silników. Na szybkość pracy składa się również ilość osób potrzebnych do wykonania jednego zadania, w tym przypadku do obsługi strugarki czterostronnej. Jest to dość ważny parametr, ponieważ to właśnie czas potrzebny na wykonanie danego zadania określa sprawność i wydajność pracy. Tak więc, do obsługi tej maszyny wystarczy jeden pracownik.

Wytrzymałość urządzenia

Kolejnym ważnym parametrem, na jaki trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu maszyny jest stal, z jakiej została wykonana. Tutaj akurat sprawdza się porównanie jakości do ceny. Im wyższa cena, tym stal powinna być lepszej jakości. Czterostronne strugarki wykonane z wysokiej jakości stali będą pracować długo i bezproblemowo. A przecież właśnie o to chodzi; aby kupić raz urządzenie, które będzie sprawnie służyło do wydajnej i wysokiej jakości pracy przez długie lata.