Kurs deweloperski online – gdzie szukać najlepszych?

Kurs deweloperski online – gdzie szukać najlepszych?

1 grudnia, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Pandemia wywołała prawdziwą rewolucję w branży edukacyjnej. Kiedyś kursy prowadzone przez Internet były dla wykładowców dodatkową opcją na dochód pasywny, a dzisiaj – często jedynym sposobem na finansowe przetrwanie. Trendowi nie oparli się także edukatorzy z branży deweloperskiej, dlatego ofert na kurs deweloperski online pojawia się coraz więcej. Jak rozpoznać dobry kurs? Czym się sugerować przy wyborze? Przeczytaj ten artykuł, zanim klikniesz „Kup teraz”!

Szukaj kursów z wystawionymi opiniami

Referencje to jeden z najbardziej wiarygodnych sposobów na wyrobienie sobie opinii na temat kursu. Jeżeli jest dobry, najczęściej będzie można przeczytać jego recenzje – uważnie się z nimi zapoznaj. A co jeśli ich nie ma? Może w ofercie znajdują się inne, pokrewne szkolenia? Opinie na ich temat również będą cenną wskazówką.

Ile trwa kurs deweloperski online?

Czas trwania kursów z branży deweloperskiej jest różny – webinar to ok. 1,5 godziny, a kurs podzielony na moduły 8-10 godzin albo dłużej. Zwróć również uwagę na czas dostępu do szkolenia. Zazwyczaj jest to rok, ale znajdziesz też kursy z nielimitowanym czasowo dostępem.

Jaki powinien być zakres materiału?

Na rynku są dostępne kursy bardziej ogólne, na których zdobędziesz dość szeroką wiedzę na temat branży deweloperskiej. Są też takie, które zajmują się konkretnym zagadnieniem, np. flipowaniem, zarządzaniem nieruchomościami czy kwestiami prawnymi. To Ty decydujesz, czego chcesz się w tym momencie nauczyć, więc przeczytaj opis całego kursu oraz każdego modułu, jeśli został podzielony na sekcje.

Ile kosztuje kurs deweloperski online?

Szukając kursu online z działalności deweloperskiej, możesz zdziwić się dużym rozstrzałem cenowym. Za krótki webinar zapłacisz 199 zł (lub nawet 99 zł w promocji), za bardziej rozbudowany materiał – od ok. 300-450 zł do 1900 zł netto, a za kurs online z wykładowcą o nazwisku znanym w branży, czyli szkolenie typu masterclass albo kurs z gwarancją finansowania inwestycji – od 2500 zł do 13 500 zł netto.

Za tani, za drogi – ile warto wydać?

Co wybrać? Czy niska cena automatycznie oznacza, że kurs jest kiepski, a konieczność zapłacenia trzech pensji minimalnych – że zapewni Ci sukces w branży? Odpowiedź brzmi: nie. Relatywnie niska cena nie wyklucza dobrej jakości, a wysoka nie oznacza gwarancji sukcesu. Obietnice wykładowców bywają kuszące, ale i tak wszystko zależy od tego, czy wiedzę wykorzystasz w praktyce.

Skąd różnice w cenach? Oto przykłady:

  • Deweloper prowadził webinar albo szkolenie na żywo i zamierza je odpłatnie udostępnić. Szkolenia na żywo mają to do siebie, że mogą się pojawić jakieś zakłócenia, prowadzący czasami zgubi myśl albo zginie mu obrazek, który planował wyświetlić.
  • Inny deweloper skrupulatnie opracowuje kilka modułów kursu, nagrywa szkolenie w profesjonalnym studiu albo zatrudnia lektora, udostępnia mnóstwo materiałów dodatkowych – e-booki, wzory umów, kalkulatory rentowności. Do tego zapewnia mentoring albo porady prawne.

To logiczne, że takie kursy będą się różnić ceną. A czy jeden jest gorszy, a drugi lepszy? Nie. Z obydwu odniesiesz pewne korzyści – nawet jeśli tylko stwierdzisz, że jednak nie masz ochoty zajmować się inwestycjami deweloperskimi.

Co wyróżnia dobry kurs deweloperski online?

Co warto zapamiętać? Dobry kurs dla deweloperów online:

  • jest merytoryczny, co potwierdzają pozytywne opinie,
  • obejmuje materiał dostosowany do Twoich potrzeb i stanu wiedzy,
  • ma zadowalający stosunek jakości do ceny,
  • oferuje dodatkowe bonusy, które ułatwią Ci życie i pracę w branży (nie jest to warunek konieczny – patrz punkt wyżej).