Lubisz spędzać czas na ławce w ogrodzie? Sprawdź, jak stworzyć funkcjonalną strefę rekreacyjną na zewnątrz!

Lubisz spędzać czas na ławce w ogrodzie? Sprawdź, jak stworzyć funkcjonalną strefę rekreacyjną na zewnątrz!

6 lutego, 2023 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Nie każdy dysponuje domem z wielkim ogrodem, ale nawet skromny obszar zielonej przestrzeni można sprytnie zaaranżować. Miło byłoby usiąść w ciepły, słoneczny dzień na ogrodowej ławce z kubkiem kawy i ulubioną książką, prawda? Zobacz, jak niewielkim kosztem możesz stworzyć ujmującą strefę rekreacyjną w swoim ogrodzie!

Urokliwe ławki ogrodowe skutecznie zachęcają do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Do stworzenia ładnej i funkcjonalnej strefy wypoczynkowej na zewnątrz, wcale nie potrzebujesz wielkich przestrzeni. Owszem, duże ogrody dają właścicielom większe pole manewru, ale z odrobiną sprytu i kreatywności, możesz stworzyć w swoim ogrodzie piękne i urokliwe miejsce, w którym będziesz mógł zjeść rodzinny obiad na świeżym powietrzu lub zorganizować imprezę dla przyjaciół. Sprawdź, na czym powinieneś się skupić podczas planowania sfery rekreacyjnej w swoim ogrodzie!

Sfera rekreacyjna w ogrodzie – jak wybrać nawierzchnię

Dotyk miękkiej trawy pod stopami jest bardzo przyjemny, ale naturalna nawierzchnia nie zawsze jest zalecana w miejscach, w których ma powstać strefa rekreacyjna. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty – meble, stoły, leżaki, ławki ogrodowe, wszelkiego rodzaju akcesoria do ogrodu, które znajdziesz na www.stojaknarower.pl oraz duża eksploatacja terenu przez kilka osób jednocześnie, powodują nieestetyczne wgniecenia w nawierzchni. Zaleca się, aby nawierzchnia w miejscu powstawania strefy rekreacyjnej była dodatkowo wzmocniona i utwardzona. Duże znaczenie w procesie przygotowywania nawierzchni pod ogrodowa strefę wypoczynkową, ma także to, czy zostanie ona zadaszona.

Ławki ogrodowe w urokliwych zakamarach ogrodu

Zielone zakamarki ogrodu to idealne miejsce na wypoczynek. W niektórych ogrodach, takie urokliwe miejsca są efektem wieloletniej pracy, niejednokrotnie wykonywanej przez kilka pokoleń. Jeśli dopiero zakładasz ogród, możesz samodzielnie stworzyć w nim różnego rodzaju zakamarki, które będą prywatną strefą wypoczynkową. Do wyposażenia takiej strefy wcale nie potrzebujesz specjalnych mebli czy akcesoriów – wystarczy urokliwa ławka ogrodowa, która będzie idealnie współgrać z otaczającą zielenią.

Meble, akcesoria i oświetlenie do ogrodowej sfery wypoczynkowej

Meble ogrodowe zasadniczo różnią się od tych, które przeznaczone są do wykorzystywania we wnętrzach budynków. Różni je przede wszystkim materiał, z jakiego są wykonane – meble do ogrodu muszą cechować się wyjątkową wytrzymałością i odpornością na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Jeśli do swojego ogrodu wybierasz meble drewniane, pamiętaj o ich regularnej konserwacji. W innym razie materiał ulegnie zniszczeniu. W ogrodowej strefie wypoczynkowej ważne są nie tylko meble, ale także różnego rodzaju akcesoria i dekoracje. Miejsce to, ma zachęcać do błogiego relaksu, a miłą atmosferę tworzy się poprzez zastosowanie z pozoru błahych elementów. Jeśli chcesz, aby Twój zewnętrzny salon był naprawdę funkcjonalny, zadbaj o odpowiednie oświetlenie przeznaczone do użytku zewnętrznego!