Na co zwrócić uwagę przy wyborze listew sufitowych?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze listew sufitowych?

31 stycznia, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Każdy wie, że podczas urządzania wnętrza zazwyczaj szczegóły tworzą prawie cały efekt. Dlatego też istotne są detale. Tak jest na przykład z listwami sufitowymi. Zazwyczaj górna część pomieszczenia traktowana jest po macoszemu – jedyny akcent na suficie to centralnie położona lampa. Tymczasem za pomocą listew sufitowych można podnieść estetykę całego wnętrza. Jak dobrze dopasować listwy sufitowe, aby osiągnąć ten efekt?

Dlaczego warto zdecydować się na listwy sufitowe?

Wykańczając wnętrze, trzeba dużą uwagę poświęcić szczegółom, bo to właśnie one niekiedy decydują o ostatecznym efekcie. Tak jest też z listwami sufitowymi. Mogą one być idealnym dopełnieniem aranżacji. Dzięki nim pomieszczenie nabierze spójności, a wybrany przez urządzającego styl będzie jeszcze bardziej podkreślony.

Jak wybierać listwy sufitowe?

Listwy sufitowe, które w szerokiej ofercie dostępne są w takich miejscach, jak A.D Aleksandria Listwy, skonstruowane są przeważnie z wysokiej jakości płyty MDF, która jest wytrzymała i solidna. Dają się one łatwo montować na ścianie, skutecznie zakrywając mankamenty połączenia płaszczyzn, ale przede wszystkim tworzą stylowe ich wykończenie.

Płyta sufitowa może być idealnym dokończeniem aranżacji, jednak warto dopasować jej charakter do raz obranego stylu wnętrza. Dobry wybór to nie tylko odpowiedni kolor, ale także faktura, która jest cechą płyt sufitowych ozdobnych. Mimo że na rynku królują gładkie listwy sufitowe, to dobrze jest rozważyć inny kolor i fakturę. Listwy we wzory świetnie pasują do wnętrz klasycznych, a także dobrze prezentują się z antykami. W tym wszystkim trzeba jednak zachować złoty środek, albowiem te elementy wystroju mają podkreślać to, co już zostało zaplanowane i zrobione, a nie stanowić głównego punktu, na który najpierw zwraca się uwagę. Płyty nie mogą zdominować całości zamysłu dotyczącego wystroju wnętrza, a jedynie być dobrze dobranym uzupełnieniem.

Gdzie jeszcze sprawdzi się listwa sufitowa?

Listwy sufitowe nie są przypisane wyłącznie do stylu klasycznego czy antycznego. Gładkie modele świetnie będą się prezentować we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Istotne jest, by w jak najmniejszym stopniu rzucały się w oczy. Bardziej wyeksponowane mogą być te użyte do wykończenia wnętrza w stylu skandynawskim czy rustykalnym.

Taka dekoracja nadaje się do wnętrz o różnym charakterze. Pasuje zarówno do pomalowanych ścian, jak i tych pokrytych tapetą. Swoboda aranżacyjna sprawia, że listwy sufitowe są uniwersalnym dodatkiem do wnętrza.