O tym pamiętaj przed przeprowadzką

O tym pamiętaj przed przeprowadzką

14 grudnia, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Kupno nowego mieszkania jest ważnym wydarzeniem dla każdego z nas. Niestety przez całe podekscytowanie z tym związane często zapominamy o kluczowych rzeczach. By pomóc Wam tego uniknąć, zebraliśmy kilka podstawowych rzeczy, o których trzeba pamiętać przed zmianą miejsca zamieszkania.

Podjąłeś decyzje o kupnie mieszkania od dewelopera w Warszawie? Musisz mieć świadomość, że przed Tobą jeszcze wiele rzeczy do załatwienia. O czym nie można zapomnieć, przenosząc się do nowego lokum? Przeczytasz poniżej.

Wybór dewelopera

Podmiot, od którego kupujemy mieszkanie, nie jest bez znaczenia. Wbrew pozorom decyzja ta może nie być taka łatwa. Rynek pierwotny w Warszawie jest bardzo rozwinięty, co przekłada się na dużą ilość firm deweloperskich zainteresowanych sprzedażą nowych mieszkań. Jednak podobnie jak w innych sferach gospodarki, bywają firmy lepsze i gorsze.

Dewelopera powinno zatem wybierać z dużą uwagą, tak aby uniknąć ewentualnych rozczarowań. Warto wcześniej zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami i poczytać dostępne w internecie opinie klientów. Daje to dobry obraz tego, jak dany deweloper wywiązuje się ze składanych nabywcom obietnic. Nie wszystkie nowe apartamenty w Warszawie są dobrej jakości, dlatego przed nawiązaniem współpracy z firmą deweloperską warto dokładnie sprawdzić, z kim mamy do czynienia. Jeśli działalność danej firmy jest transparentna, jest to sygnał dla nas, że możemy jej zaufać.

Formalności

Niestety kupno nowego mieszkania wiąże się z dużą ilością formalności do załatwienia. Co więcej, bez załatwienia całej tej “papierologii” proces kupna mieszkania nie może się urzeczywistnić. Dlatego jeśli planujesz przeprowadzkę, od samego początku przykładaj dużą wagę do kwestii formalnych. Przegapienie jakichś kwestii może sprowadzić na nas niemiłe konsekwencje.

Przykładem sprawy formalnej, którą musisz załatwić, jest poinformowanie różnych podmiotów o zmianie miejsca zamieszkania. Jest to związane z tak prozaicznymi sprawami jak docieranie do nas naszej korespondencji. Jeśli nie poinformujemy np. dostawcy telewizji o zmianie adresu, pisma będą trafiały do niewłaściwej skrzynki. Ważna jest także na przykład zmiana meldunku. Sprawy prawne to coś, czego pod żadnym pozorem nie powinniśmy lekceważyć.

Mieszkanie kupione – czas na wprowadzkę

Gdy proces kupna mieszkania zostanie sfinalizowany, możemy w końcu wprowadzić się do własnego “M”. Odebranie kluczy często nie jest jednak momentem, w którym kończą się różne sprawy do załatwienia związane z przeprowadzką. Dla wielu osób wprowadzenie się okazuje się być o wiele większym problemem, niż przewidywali. To wszystko nie jest jednak związane z obiektywną trudnością tego procesu, ale ze ze złymi umiejętnościami organizacyjnymi przyszłych lokatorów.

Zanim zabierzemy się za urządzanie się w nowym mieszkaniu, powinniśmy cały proces dobrze zaplanować. Dobrze zastanów się, co w nowym mieszkaniu będzie Ci naprawdę potrzebne. To pozwoli na spakowanie tylko tych rzeczy, które faktycznie się przydadzą. Przeprowadzka może być też dobrą okazją do porządków. Warto także zaopatrzyć się w różne akcesoria do pakowania, które znacznie ułatwią proces transportowania rzeczy do nowego mieszkania i zwiększą ich zabezpieczenie. Dobrze także odpowiednio wcześnie zorganizować firmę transportową, by na spokojnie móc nawiązać z nią współpracę na satysfakcjonujących warunkach.

Wnioski

Dla wielu osób przeprowadzka do nowego mieszkania jest niezwykle stresująca. Warto jednak wiedzieć, że nie musi tak być. Wystarczy, że zachowamy zimną krew i od samego początku będziemy bardzo uważnie podchodzić do całego procesu. Najgorszą rzeczą, jaką można zrobić, jest zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę. W kontekście przeprowadzki niestety szybkość oznacza bardzo często niedokładność. By cały proces przebiegł sprawnie, trzeba się odpowiednio wcześnie zabrać za planowanie i przygotowywanie.