Ogrodzenie z bloczków betonowych – dlaczego warto na nie postawić?

19 maja, 2023 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Ogrodzenie spełnia bardzo ważne funkcje. Jego zadaniem jest nie tylko zabezpieczenie całej posesji. Ze względu na to, wykonuje się je z różnych materiałów, a uznanie wśród odbiorców zyskują bloczki betonowe. W roli ogrodzenia doskonale się sprawdzają, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i walorów wizualnych. Dlaczego warto postawić na tak wykonane ogrodzenie?

Ogrodzenie spełnia bardzo ważne funkcje. Jego zadaniem jest nie tylko zabezpieczenie całej posesji. Ze względu na to, wykonuje się je z różnych materiałów, a uznanie wśród odbiorców zyskują bloczki betonowe. W roli ogrodzenia doskonale się sprawdzają, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i walorów wizualnych. Dlaczego warto postawić na tak wykonane ogrodzenie?

Funkcje ogrodzenia

Stworzenie ogrodzenia to nie tylko kwestia chęci, by zaznaczyć granice posesji, ale i obowiązek regulowany prawnie. Właściciele obiektów prywatnych, firmowych, a także terenów, na których dopiero rozpoczyna się jakaś budowa czy też prowadzone są prace remontowe, naprawcze bądź instalacyjne, są zobowiązani do zabezpieczenia terenu.

Chodzi o zabezpieczenie przed dostępem osób niepowołanych, a także ochronę osób postronnych, które poruszają się w pobliżu – gdy w grę wchodzi teren budowy. Dla właścicieli domów ogrodzenie ma zaś znaczenie również ze względu na walory wizualne. To ono podkreśla charakter całej posesji, aranżację przydomowej przestrzeni oraz architekturę domu.

Ogrodzenie nie daje gwarancji, że na posesję nie dostaną się osoby niepowołane czy intruzi, jednak znacząco ogranicza takie ryzyko. Dla ewentualnego złodzieja znacznie łatwiejszy do zdobycia jest teren nieogrodzony niż ten, który ma wysokie i solidne ogrodzenie.

Kolejna kwestia to zachowanie prywatności i uzyskanie intymnej atmosfery. Domownicy chcą móc przechadzać się po ogrodzie w pełni swobodnie, bez narażenia na ciekawski wzrok osób postronnych. Jeszcze jedna kwestia związana jest z faktem, że właściwie dobrane i prawidłowo wykonane ogrodzenie zabezpiecza przed działaniem czynników zewnętrznych – ogranicza promieniowanie słoneczne, chroni przed wiatrem, który m.in. nanosi kurz i rozmaite zanieczyszczenia.

I wreszcie to samo ogrodzenie staje się wizytówką – tak dla domu prywatnego, jak i obiektu firmowego. W przypadku tego ostatniego walory wizualne mają bardzo duże znaczenie, bo budynek i posesja, które zachęcają swoim wyglądem od zewnętrz, są dodatkowym atutem i mogą przyczynić się do przyciągnięcia uwagi klientów.

Ogrodzenie z bloczków betonowych – właściwości

Ogrodzenie z bloczków betonowych to propozycja dla odbiorców, którzy liczą na realizację trwałą. Baza w postaci bloczków wykonanych z betonu architektonicznego oznacza, że konstrukcja ogrodzenia będzie w stanie przetrwać tyle lat, co sam obiekt znajdujący się na posesji (a nawet dłużej!). Niezależnie od warunków zewnętrznych i eksploatacji ogrodzenie nie straci zarówno na swoich właściwościach, jak i walorach wizualnych.

Betonowe bloczki ogrodzeniowe są niezwykle odporne na warunki atmosferyczne. Niestraszne im promieniowanie słoneczne, wilgoć, opady, wiatr, zmienne temperatury. Są również odporne na zarysowania, pękanie, kruszenie i wszelkiego rodzaju inne uszkodzenia. Tak wykonane ogrodzenie jest trudne do sforsowania. Co więcej, niezmienne pozostają jego właściwości i wygląd nawet w przypadku terenów nadmorskich, gdzie trzeba się liczyć z działaniem słonej wody morskiej. Ogrodzenia z bloczków betonowych nie imają się bowiem mech, grzyby czy glony.

Do tego warto mieć na uwadze, że bloczki betonowe służące do wykonania ogrodzenia są lżejsze od innych, zwykle używanych materiałów, co wpływa na sprawniejszy, szybszy, a zatem również mniej kosztowny montaż i realizację całej konstrukcji ogrodzeniowej. Warto także wspomnieć, że mówimy o materiale ekologicznym, więc idealnie wpisującym się w potrzeby środowiska naturalnego oraz w wymogi aranżacji naturalnych czy też nowoczesnego budownictwa, w tym obiektów powstających z zastosowaniem inteligentnych systemów.

Uniwersalna i wyjątkowa estetyka

Ogrodzenie z bloczków betonowych jest uniwersalne w swoim charakterze. Choć beton kojarzymy raczej z nowoczesnością i pewną dozą surowości, równie dobrze sprawdza się on jako element ogrodzeń stawianych wokół posesji o charakterze bardziej tradycyjnym, skandynawskim czy nawet rustykalnym. Bloczki betonowe świetnie sprawdzają się bowiem w połączeniu z innymi materiałami, np. metalowymi przęsłami.

Równie ciekawie prezentują się zestawione z drewnem. Do tego można zdecydować się na bloczki betonowe w różnych wybarwieniach, nie tylko w podstawowej palecie kolorystycznej. Co więcej, odbiorcy decydują o tym, jaka ma być struktura betonu – o średnim czy dużym stopniu porowatości, a może całkowicie gładka? Efekty zależą od projektu i tego, jak wedle użytkowników ma się prezentować ogrodzenie.

Jakość wykonania, czyli czas na wybór produktu!

Jak wybrać producenta? Czym się kierować podczas wybierania bloczków betonowych, z których ma powstać ogrodzenie? Oczywiście liczy się dopasowanie wymiarami czy kształtami do projektu ogrodzenia. Na tym jednak nie koniec.

Należy stawiać tylko na oryginalne produkty i sprawdzonych producentów, takich jak Manufaktura SLABB. To bowiem gwarancja korzystania z elementów betonowych, które są najwyższej jakości, posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty, co przekłada się na zapewnienie o pożądanych cechach i właściwościach, a także równie ważnych walorach wizualnych.