Poznaj różne marki producentów zestawów porcelany

Poznaj różne marki producentów zestawów porcelany

10 maja, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Odpowiednie nakrycie stołu potrafi zmienić atmosferę ważnego przyjęcia. Jest to szczegół, który potrafi zapaść w pamięć. Szczególnie osobom, które zwracają uwagę na detale. Jeśli zatem planujesz organizację wydarzenia o doniosłym znaczeniu, sprawdź ofertę producentów zestawów porcelany. Nie wiesz, jak rozpoznać, która marka tworzy najpiękniejsze produkty na rynku? Podpowiemy Ci w tym artykule.

Polska duma, czyli o rodzimych markach porcelany

Dawniej o renomie producenta porcelany świadczyło miasto, w którym tworzono wyroby z tego rodzaju masy ceramicznej. Do dziś znane na całym świecie są zestawy porcelany pochodzące z fabryk w Wałbrzychu, Bolesławcu, Ćmielowie i Chodzieży. O ile wałbrzyski przemysł nieco podupadł, to wciąż pozostałe z wymienionych ośrodków produkcji porcelany trzymają poziom, a zakłady z sukcesami nawiązują do swoich dobrych tradycji.

Pozycję na rynku rodzime perły biznesu porcelanowego budują obecnie jako Polska Grupa Porcelanowa. Reprezentuje marki zakładów Chodzież, Ćmielów i Lubiana. Dzięki zaproponowanym zmianom w zarządzaniu udało się uatrakcyjnić ofertę katalogową i zwiększyć dostępność produktów na rynku. Oprócz tworzenia klasycznych zestawów porcelany Grupa stawia także na nowoczesne wzornictwo, za które odpowiedzialny jest brand Ćmielów Design Studio.

Zagraniczni producenci zestawów porcelany

Świat nieco się zmienia i o ile na lokalnym rynku nasze marki związane nazwą z konkretnym miastem wciąż są dobrze kojarzone, to globalną rozpoznawalnością cieszą się inni producenci. Znają ich także polscy klienci, ponieważ niemal synonimem luksusowego zestawu porcelany jest nazwa marki Rosenthal. Obecnie kapitałowo należy do włoskiego koncernu Sambonet Paderno Industrie, lecz historycznie i terytorialnie jest to firma niemiecka, z silnymi korzeniami bawarskimi.

Początek istnienia firmy sięga końcówki lat 70. XIX wieku. Swego czasu producent miał także swoje zakłady w Wałbrzychu, jednak zakończyły swoją działalność z końcem II wojny światowej. Obecnie zestawy produktów są dostępne zarówno w stacjonarnych salonach, jak i w internetowych sklepach z porcelaną. Portal Porcelanaonline.pl jest autoryzowanym sklepem Rosenthal, więc wybór produktów na tej stronie jest bardzo duży.

Warto zaznaczyć, że firma także przyjęła strategię podziału działalności na produkcję klasycznych i nowoczesnych zestawów porcelany pod dwoma osobnymi szyldami. Nawiązania do tradycyjnych projektów oraz ponadczasowe wykończenie detali wyróżnia markę Rosenthal Classic. Pod nią znaleźć można stylowe zestawy, które idealnie nadają się do postawienia np. w domach, gdzie ceni się wielopokoleniową historię rodziny.

Inne oblicze firmy Rosenthal prezentuje marka Rosenthal Studio-Line. Oferuje ona odważniejsze projekty zestawów porcelany. Tego rodzaju produkty pasują do nowoczesnych wnętrz i jadalni, w których dominuje biel, szkło i stal. Omawiane zestawy porcelany wyróżnia minimalistyczny design, który nawiązuje m.in. do powściągliwej szkoły projektowania rodem ze Skandynawii.

Oczywiście oferta sklepu z porcelaną bywa znacznie szersza. Warto na koniec wspomnieć o innych zagranicznych producentach, wśród których na pewno należy wymienić duńską markę Royal Copenhagen, amerykańskiego Lenoxa lub znaną bardziej z wybiegów modowych włoską markę Versace. Każdy z tych producentów ma inny styl projektowania, więc nawet najbardziej wymagający klient powinien znaleźć w sklepie z porcelaną zestaw odpowiadający własnym preferencjom.