Przewodnik po zakupie najlepszej suszarki na pranie

Przewodnik po zakupie najlepszej suszarki na pranie

18 czerwca, 2024 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Staranne wysuszenie jest niezwykle istotne, aby pranie miało ładny zapach, a ubrania zachowały swój kształt przez dłuższy czas. Suszarki na pranie występują w sporej licznie wariantów, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego. Możemy też wybierać między tradycyjnymi suszarkami stojącymi i wiszącymi a automatycznymi. Bogaty asortyment potrafi jednak sprawić, że podjęcie ostatecznej decyzji staje się trudniejsze. Jak więc znaleźć model suszarki najlepiej dopasowany do naszych potrzeb?

Wielkość suszarki ma znaczenie

W przypadku suszarki tradycyjnej przede wszystkim należy określić, gdzie będziemy ją stawiać. Suszarki na pranie dostępne są w różnorodnych rozmiarach – inny model sprawdzi się w ogromnym domu, a inny w niewielkiej kawalerce. Dużo zależy również od tego, jaką ilość ubrań i jak często pierzemy. Odzież musi się bowiem zmieścić na szczebelkach, gdyż pozostawienie części w pralce doprowadzi do powstania nieprzyjemnego zapachu. Im liczniejsza rodzina, tym większej powierzchni suszenia potrzebuje. Większość osób decyduje się bowiem prać rzadziej, za to większe ilości – dzięki temu oszczędzamy czas, pieniądze oraz dbamy o środowisko. Przy szczególnie małym metrażu polecane są suszarki wiszące, na wannę lub stojące pionowe.

Suszarki do prania – najbardziej polecane modele

Warto również skorzystać z porady osób, które znają się na tego typu elementach wyposażenia. Pomocny okazuje się zwłaszcza ranking suszarek do prania – znajdziesz tam wszystkie godne uwagi modele polecane przez ekspertów. Automatyczne suszarki są co prawda droższe niż ich tradycyjne odpowiedniki, aczkolwiek znacznie wygodniejsze w użytkowaniu. Pozwalają na ekspresowe pozbycie się wilgoci z prania, a odpowiednio ustawione nie zajmują zbyt wiele miejsca. Do wyboru mamy suszarki kondensacyjne, z pompą ciepła oraz wywiewowe. Przed podjęciem decyzji zakupowej warto zwrócić uwagę na ilość energii, jakiej dane urządzenie potrzebuje do pracy. Suszarki energooszczędne nie przyczynią się bowiem do znacznego podniesienia wysokości opłat za media. Okazują się więc najkorzystniejszą opcją, nawet jeżeli kosztują nieco więcej. Różnica w kwocie zwróci się z czasem.

Suszarka klasyczna i automatyczna

Skoro już wiadomo, na jakie parametry powinno się zwracać uwagę w przypadku obu modeli, warto przemyśleć, dla kogo konkretne rozwiązanie sprawdzi się lepiej. Klasyczna, rozkładana suszarka do prania ze szczebelkami cechuje się niską ceną, dlatego powinna ją wybrać każda osoba z niewielkim budżetem. Nie wymaga do pracy prądu, więc jej użytkowanie nic nie kosztuje. Wymaga jednak nieco miejsca, aby ją rozłożyć, a wiszące pranie nie prezentuje się zbyt estetycznie. Może to być problemem, kiedy np. mieszkamy w kawalerce i zaprasza gości, gdy nieopodal suszy się bielizna.

Natomiast automatyczna suszarka do prania jest o wiele droższa, ponieważ stanowi zaawansowane technologicznie urządzenie. W większości przypadków istnieje oczywiście możliwość zakupu na raty, dlatego niekoniecznie trzeba z niej rezygnować, jeżeli w danym momencie nie posiadamy wystarczającej kwoty. Działa szybko i efektywnie, ekspresowo osuszając pranie, dzięki czemu jest od razu gotowe do złożenia. Aby nie zajmowała cennej przestrzeni, większość osób stawia ją bezpośrednio na pralce.

Materiał promocyjny, przygotowany przy udziale partnera serwisu.