Rozmiar materaca dla pary – jak wybrać idealny?

Rozmiar materaca dla pary – jak wybrać idealny?

4 marca, 2024 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Aranżując sypialnię dla pary, powinniśmy skupić się przede wszystkim na wyborze komfortowego materaca. Ani idealnie dobrane kolory, ani ciekawe dodatki nie sprawią, że o poranku obudzimy się wypoczęci. O ile jednak single mają pewną dowolność w wyborze materaca dla siebie, o tyle w przypadku par często należy osiągnąć kompromis. Jaki rozmiar materaca dobrze sprawdzi się w przypadku par?

Wygoda i komfort, czyli przestrzeń dla siebie w sypialni

Wybór odpowiedniego materaca to kwestia kluczowa w kontekście aranżowania sypialni. Najczęściej skupiamy się na twardości, wyprofilowaniu czy dodatkowych funkcjach materaca, jednak przede wszystkim powinniśmy rozważyć, jaki rozmiar będzie nam odpowiadał. Jeśli mamy do dyspozycji niewielką przestrzeń, musimy pamiętać, aby pozostawić sobie trochę wolnego miejsca – łóżko nie może zajmować całej sypialni. Nieco więcej swobody będziemy mieli w przypadku dużych sypialni albo tych o średniej wielkości. Wtedy też skupiamy się na uzyskaniu przestrzeni dla siebie, dzięki której będziemy mogli czuć się swobodnie. Łóżko małżeńskie nie może być zbyt wąskie – w przeciwnym razie nie będziemy budzić się wyspani, mając w nocy problem ze zmianą pozycji. Optymalnym wyborem wydaje się być materac 160×200. Eksperci uważają, że to absolutne minimum, aby czuć się komfortowo podczas snu. Z drugiej strony, wstawienie łóżka o większych wymiarach w wielu przypadkach może okazać kłopotliwe, zwłaszcza jeśli planujemy umieścić w sypialni dodatkowe meble czy ciekawe dodatki. Wysokiej klasy materac do łóżka małżeńskiego zakupimy w sklepie internetowym https://sleepinghouse.pl/, który jest autoryzowanym dystrybutorem produktów marki Hilding. Do wyboru mamy wiele interesujących modeli, dopasowanych do naszych potrzeb i oczekiwań. Warto zwrócić uwagę na produkt Fit 4 Sleep, który dostosowany jest do alergików, osób z wrażliwą skórą czy problemami z układem ruchu.

wygoda-komfort-czyli-przestrzen-dla-siebie-w-sypialni.jpg

Jeden materac czy dwa osobne?

Większość par decyduje się na zakup jednego materaca do łóżka małżeńskiego, a wynika to przede wszystkim z kwestii praktycznych. Wybór jednego produktu jest tańszą alternatywą, a dodatkowo para nie odczuwa charakterystycznej „przerwy” pomiędzy materacami. Niektórzy uważają nawet, że nie pozwala ona zachować bliskości, dlatego wolą jeden większy materac. Niemniej jednak w wielu przypadkach takie rozwiązanie może okazać się nietrafione. Jeśli jedna osoba cierpi na choroby związane z układem ruchu, będzie jej potrzebny specjalistyczny materac ortopedyczny. Tymczasem alergicy powinni wybierać materace przewiewne, zapobiegające gromadzeniu się kurzu i roztoczy. Duża różnica wagi partnerów może być kolejnym powodem, dla którego lepiej wybrać dwa osobne materace. Trudno będzie bowiem znaleźć produkt, którego twardość będzie odpowiednia zarówno dla jednej, jak i dla drugiej osoby. Niektórzy próbują wypośrodkować wartość, ale metoda ta znajduje zastosowanie tylko w przypadku osób z niewielką różnicą wagi, będących na granicy podziału stopni twardości.

Jakie wymiary powinny mieć dwa osobne materace dla pary?

Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup dwóch osobnych materacy zamiast jednego wspólnego, nie pozostaje nic innego, jak wybrać odpowiednie wymiary. Jeśli do sypialni wstawimy łóżko o wymiarach 160×200, to każdy materac będzie musiał mieć 80×200 cm. W przypadku łóżka 180 x 200 będzie to 90 x 200, a 200 x 200 – 100 x 200. Ostatnie z wymienionych rozwiązań jest bardzo korzystne, gdyż każda osoba zyskuje sporo przestrzeni dla siebie. Materace o wymiarach 100 x 200 zakupimy w sklepie internetowym https://sleepinghouse.pl/140-materace-100×200. Do wyboru mamy wiele modeli, dzięki czemu dopasujemy materac do naszych specyficznych potrzeb oraz wymagań. Pamiętajmy, że możemy pozwolić sobie na dwa różne produkty, o zupełnie innej charakterystyce. Nie musimy iść wtedy na żaden kompromis, co zresztą w przypadku idealnego materaca nie jest pożądane. Zakup dwóch materacy to droższe rozwiązanie, ale w niektórych przypadkach okazuje się ono konieczne. Zasady doboru wymiaru są tutaj dokładnie takie same, jak w przypadku jednego materaca dla pary. Należy jednak mieć na uwadze prostą wskazówkę dotyczącą wyboru materacy o takiej samej wysokości. Dzięki temu ich „granica” nie będzie aż tak bardzo wyczuwalna, co pozwoli zachować większą bliskość, nie będzie też w żaden sposób niekomfortowe. Dla większej pewności możemy wybrać materace tej samej firmy, a nawet z tej samej serii – w wielu przypadkach granica pomiędzy materacami niemal całkowicie się zaciera, co cenią sobie pary.

jakie-wymiary-powinny-miec-dwa-osobne-materace-dla-pary.jpg

Artykuł sponsorowany.