Sposoby na urządzenie małego mieszkania

Sposoby na urządzenie małego mieszkania

23 kwietnia, 2018 Wyłączono przez redakcja

Większa przestrzeń, to więcej możliwości w zakresie aranżacji – to fakt. Jednak nawet naprawdę małe mieszkanie można urządzić z pomysłem. Jak tego dokonać?

Małe mieszkanie – czy przestrzeń musi ograniczać fantazję?

Przy świetnie zaopatrzonych salonach meblowych, wszystko zależy od naszej fantazji i zasobności portfela – przy czym na braki w portfelu istnieje sposób: pożyczka przez internet na konto na get-money.pl. Fantazję natomiast mogą zainspirować liczne propozycje w prasie wnętrzarskiej i na blogach poświęconych projektowaniu wnętrz.

Mieszkanie o niewielkim metrażu, nie musi sprawiać wrażenia ciasnej, zagraconej klitki bez pomysłu, chociaż rzeczywiście jego urządzenie będzie od nas wymagać nieco więcej wysiłku wkładanego w dopasowanie do siebie poszczególnych elementów wyposażenia. Jeśli jednak poświęcimy małemu mieszkaniu nieco więcej uwagi z pewnością znajdzie się w nim miejsce nie tylko na to, co niezbędne, ale też miłe dla oka, stylowe dekoracje.

Jaki styl wybrać do małego mieszkania?

W niewielkich mieszkaniach doskonale sprawdza się styl skandynawski. Jest nacechowany funkcjonalnym minimalizmem, a przy tym daje możliwość urządzenia wnętrz przytulnych i sprawiających wrażenie większych, niż są w rzeczywistości.

We wnętrzach skandynawskich króluje biel. Białe ściany będące tłem dla prostych mebli, optycznie powiększają pomieszczenia. Dzięki temu nawet niewielka kawalerka w skandynawskiej aranżacji sprawia wrażenie może nie tyle obszernego apartamentu, co mieszkania dużo większego niż jest w rzeczywistości.

Minimalizm, jaki dostrzeżemy również w stylu nowoczesnym, to świetny sposób na urządzenie małego metrażu bez obaw o przeładowanie. Nowoczesne meble w prostej formie mieszczą niezwykłą funkcjonalność i wygodę, a sam styl popularny jest obecnie nie tylko we wnętrzach. Minimalizm stał się sposobem na życie bez zbędnego balastu w postaci mnóstwa nienoszonych ciuchów, bibelotów i innych „zbieraczy kurzu”, które zabierają miejsce tak cenne w małym metrażu. Kiedy czeka nas urządzenie małego mieszkania, warto więc zacząć od gruntownego przeglądu zgromadzonego dobytku – być może potrzeba urządzenia mieszkania odmieni przy okazji nasz stosunek do przedmiotów.

Meble przydatne w małym metrażu

Mając do dyspozycji niewielki metraż, często nie możemy sobie pozwolić na osobną sypialnię. Jak sobie poradzić mając do dyspozycji jedno pomieszczenie, które musi połączyć funkcję sypialni i pokoju dziennego? Idealnym rozwiązaniem są wygodne sofy rozkładane do spania, które za dnia pełnią funkcję estetycznego, wypoczynkowego wyposażenia salonu. Odzież doskonale pomieści pojemna szafa z przesuwnymi drzwiami. Kiedy rozkład pomieszczenia na to pozwala, warto zdecydować się na zabudowę szafą jednej ze ścian. Lustro wbudowane w drzwi może dodatkowo powiększyć przestrzeń, aczkolwiek umieszczenie luster na całej powierzchni drzwi szafy nie jest w tym wypadku dobrym pomysłem. Lustra, które odbiją okno, bądź kąt, w którym umieścimy efektowną dekorację roślinną są natomiast świetnym rozwiązaniem.