Szafa narożna do sypialni i pokoju dziecka

Szafa narożna do sypialni i pokoju dziecka

5 stycznia, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Wiele osób zastanawia się, jaką wybrać szafę do sypialni lub pokoju dziecka. Bardzo często są to małe pomieszczenia, w których bardzo ciężko pomieścić duży mebel. Pomimo takich trudności istnieje rozwiązanie, jakim jest szafa narożna.

Jest to idealny mebel, który w sposób optymalny potrafi wykorzystać dostępną przestrzeń. Zazwyczaj umieszczana na styku dwóch ścian, pozwala zaoszczędzić bardzo dużo wolnego miejsca. Najczęściej wybierana jest szafa narożna do pokoju dziecka. Jej przemyślana konstrukcja znajdzie zastosowanie także w sypialni, garderobie, przedpokoju oraz biurze. Poznajmy więc bliżej, czym jest szafa narożna.

Szafa narożna jako funkcjonalny mebel

Decydując się na zakup szafy narożnej, koniecznie trzeba zajrzeć do jej wnętrza. Funkcjonalna szafa narożna do pokoju dziecka jest przede wszystkim ergonomiczna. Pozwana nie tylko na przechowywanie ubrań, ale również i zabawek. Z tego względu dolne poziomy – tak do wysokości główki dziecka powinny być zagospodarowane szufladami. Takie rozwiązanie umożliwia maluchowi przechowywać swoje skarby takie jak zabawki, maskotki oraz inne, w należytym porządku i ładzie.

Oczywiście jedna część szafy narożnej powinna być przeznaczona na odzież wiszącą i to w niej powinien znaleźć się odpowiedni wieszak na odzież. Niemniej, jednak gdy wieszamy niewielką ilość ubrań, lepszym rozwiązaniem będzie wydzielenie tylko części szafy na wieszak, a resztę pozostawić otwartymi półkami.

Dodatkowe półki, jakie ma szafa narożna do sypialni lub pokoju dziecka umożliwiają łatwe ułożenie swetrów, spodni, koszulek, szalików i czapek.

Nowoczesne wzornictwo szafy narożnej do sypialni

Szafa narożna do sypialni powinna dobrze współgrać ze znajdującym się w niej łóżkiem, komodą lub wiszącymi półkami. Szafa fornirowana lub pokryta okleiną w kolorze drewna lub bieli może doskonale dopełnić wygląd pomieszczenia. Jeśli jednak chcemy powiększyć optycznie pomieszczenie, warto zakupić szafę narożną do sypialni z lustrem. W ten sposób uzyskamy wizualnie dodatkowe parę centymetrów.

Osoby, które cenią sobie nowoczesny i modny styl, powinny docenić szafy narożne w odcieniach szarości i bieli. Natomiast połączenie stonowanych barw z bardzo żywymi akcentami takimi jak seledyn, czerwień czy granat powinny sprawdzić się w pokoju dla dziecka.

Warto więc pamiętać, że szafa narożna jest idealnym kompromisem pomiędzy estetyką a funkcjonalnością. Przez co powinni ją docenić w szczególności osoby posiadające małe mieszkania w blokach.