Szklane komody w aranżacji wnętrz: trendy i inspiracje

Szklane komody w aranżacji wnętrz: trendy i inspiracje

6 lutego, 2023 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Przy urządzaniu mieszkania zwykle zależy nam na dwóch głównych aspektach: aby nasza życiowa przestrzeń była maksymalnie funkcjonalna, a jednocześnie aby reprezentowała nasz styl, była spójna i estetyczna. Ważną kwestią przy dobieraniu mebli, które znajdą się w naszych pomieszczeniach, jest to, aby było w nich odpowiednio dużo miejsca na przechowywanie. W końcu nie każde mieszkanie ma do dyspozycji dużą piwnicę czy komórkę lokatorską. Z pomocą przychodzą m.in. różnego rodzaju komody, szafy i schowki. Zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej zwłaszcza szklanym komodom, które w ostatnich latach podbijają wnętrzarskie trendy.

W tym artykule postaramy się przedstawić najnowsze trendy w aranżacji wnętrz z wykorzystaniem szklanych komód oraz kilka inspiracji, które możecie wykorzystać we własnym wnętrzu!

Do jakiego stylu pasują szklane komody?

Na samym początku warto powiedzieć, że komody szklane mogą mieć bardzo różne oblicza. Szkło to jedynie materiał, a fantazja projektantów pokazuje, że można je wykorzystać w komodzie na bardzo wiele sposobów. Jeśli w twoim mieszkaniu gości styl glamour, w twojej sypialni lub w salonie może stanąć gustowna lustrzana komoda, ozdobiona diamentowymi uchwytami. Z kolei w modnym obecnie stylu industrialnym świetnie sprawdzi się czarna komoda na cienkich nóżkach, z przeszklonymi drzwiami. Ułożone wewnątrz czasopisma czy inne przedmioty doskonale podkreślą loftowy styl mieszkania.

Z kolei do wnętrz nowoczesnych lub awangardowych warto dobrać taką komodę szklaną, która będzie grała pierwsze skrzypce w aranżacji. Może zawierać nietypowe szklane zdobienia czy mozaiki, które z pewnością przyciągną wzrok.

Aspekty praktyczne

Szklane komody mają to do siebie, że ich powierzchnia stosunkowo łatwo się brudzi. Wystarczy dotknięcie powierzchni na przykład nakremowaną dłonią, a już na komodzie pozostaną ślady palców. Najbardziej widoczne będzie to w przypadku komód o lustrzanej powierzchni. Jednak przecierając komodę w miarę na bieżąco i regularnie, nie będzie większych problemów z utrzymaniem jej w czystości. 

Należy pamiętać o tym, aby postępować ze szklaną powierzchnią komody w sposób delikatny. Każde zadrapanie czy zatarcie ostrzejszym materiałem może uszkodzić szklaną powłokę. Najlepiej wykorzystywać do tego delikatną ściereczkę z mikrofibry – w większości przypadków wystarczy lekko zwilżyć ją wodą i przetrzeć, aby pozbyć się brudnych śladów. W przypadku większych zabrudzeń, można użyć delikatnego środka do mycia szyb.

Komody szklane: o czym musisz pamiętać?

Wybierając szklaną komodę do twojego wnętrza musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach, podobnie jak w przypadku wszystkich innych mebli, na które się decydujesz. Po pierwsze, już na początku warto przemyśleć, co chcemy w takiej komodzie przechowywać. Przykładowo, na kilka czasopism czy książek nie będzie potrzebna duża komoda z wieloma szufladami. Z kolei cięższe rzeczy mogą wymagać wzmocnionych ścian dolnych w szufladach, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie.  Po drugie warto dokładnie zmierzyć miejsce, w którym szklana komoda ma stanąć. Dzięki temu oszczędzisz czas i odrzucisz te komody, które będą za duże lub za małe.

Podsumowując, szklane komody to z pewnością meble oryginalne, które mogą reprezentować naprawdę różne style wnętrzarskie. Niezależnie od tego, na jaką aranżację się zdecydujesz, na pewno znajdziesz taki model, który idealnie ją dopełni!