Z ilu elementów powinna się składać idealna zastawa stołowa?

Z ilu elementów powinna się składać idealna zastawa stołowa?

18 lipca, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Aranżacja stołu nie należy do łatwych zadań, a szczególnie w sytuacji, gdy urządzamy eleganckie przyjęcie na dużą liczbę gości. Oprócz efektownych dodatków takich jak obrus, świece, serwetki i kwiaty niezwykle istotny jest odpowiednio skomponowany zestaw naczyń. Jaka powinna być idealna zastawa stołowa? Z ilu elementów powinna się składać? Z poniższego wpisu dowiesz się jakie naczynia stołowe musisz mieć na swoim wyposażeniu, aby atrakcyjnie nakryć stół i aranżacją wzbudzić podziw swoich gości.

Zastawa stołowa na co dzień i od święta

Elegancka i funkcjonalna zastawa stołowa to niezbędnik każdego domu. Najlepiej, gdy mamy do dyspozycji co najmniej dwa komplety: jeden do użytku codziennego, a drugi dla gości. Zestawy naczyń powinny być nie tylko atrakcyjne wizualnie i dopasowane do charakteru wnętrza i ulubionego stylu wnętrzarskiego, ale także wygodne w użytkowaniu. W zależności od upodobań estetycznych można wybrać tradycyjne, okrągłe talerze albo nowoczesne formy geometryczne w kształcicie kwadratu, do których koniecznie trzeba skomponować półmiski, salaterki i wazy w podobnej linii stylistycznej. Posiadanie wielu zestawów jest bardzo praktycznym i wygodnym rozwiązaniem, ponieważ — w zależności od potrzeby — można je wykorzystywać zarówno na co dzień, jak i od święta

Jakie naczynia wchodzą w skład idealnej zastawy stołowej?

W skład zastawy wchodzą nie tylko talerze głębokie, płytkie i deserowe, ale także wiele innych naczyń, które są niezbędne do eleganckiego serwowania dań. Do najważniejszych należą:

  • wazy, półmiski, miski, salaterki,
  • szklanki, kieliszki, filiżanki,
  • łyżki, łyżeczki, noże, widelce.

Naczynia stołowe przeznaczone są nie tylko do dań głównych, takich jak zupy i drugie dania, ale także do sałatek, przystawek, wędlin, serów, deserów i ciast. Przydadzą się także dzbanki na napoje, maselniczki, sosjerki i inne specjalistyczne naczynia, przeznaczone do konkretnych zastosowań. Idealna zastawa stołowa powinna być dostosowana do eleganckiego serwowania wszystkich dań, które pojawią się na stole. Można kupić odpowiedni komplet lub samemu stworzyć potrzebną kolekcję naczyń.

Eleganckie i praktyczne zastawy stołowe na różne okazje

Zastawy z eleganckiej porcelany podkreślą estetykę stołu i smakowity wygląd serwowanych dań. Właśnie dlatego warto wybrać ceramikę kulinarną najwyższej klasy, która prezentuje się pięknie i posiada znakomite parametry termiczne i wytrzymałościowe. Bardzo dobrym miejscem na zakupy wyjątkowej zastawy stołowej jest sklep Recucina – https://recucina.pl/. Bogactwo wzorów i kolorów, nowoczesne wzornictwo i pierwszorzędna jakość to atuty, które są wizytówką produktów sklepu.