3 powody dla których warto mieć rekuperator

3 powody dla których warto mieć rekuperator

12 marca, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

W dzisiejszych czasach mamy sporą świadomość tego, jak dbać o nasze zdrowie. Nie wszyscy jednak wiedzą jak dbać o “zdrowy dom” i nie pozwolić na to, by nieodpowiednie warunki w naszym mieszkaniu wpływały na nasze zdrowie. Jednym z takich sposobów jest zamontowanie rekuperatora w budynku mieszkalnym. Dlaczego? Wyjaśniamy poniżej.

 

  • Co to jest rekuperator?

  • Rekuperator a czystość powietrza.

  • Rekuperator a oszczędność pieniędzy.

  • Rekuperator a wilgotne powietrze w domu.

Co to jest rekuperator?

W wielkim skrócie rekuperator to urządzenie zamontowane w budynku mieszkalnym, dzięki któremu można zmniejszyć straty ciepła powstające w wyniku wentylacji pomieszczeń. To system składający się z dwóch wentylatorów i wymiennika ciepła. Dodatkowo montowane są filtry powietrza. Powietrze wpadające przez jeden wentylator leci przez wymiennik ciepła. Tam ciepłe powietrze z wnętrza domu uciekając na zewnątrz, ogrzewa świeże powietrze. Wymiennik odzyskuje ciepło podczas cyrkulacji powietrza i używa je do ogrzania świeżo wpadającego. 

Rekuperator a czystość powietrza.

W rekuperatorze montowane są filtry powietrza. Dzięki temu wnętrze naszego domu wypełnione jest świeżym, ogrzanym i czystym powietrzem. To bardzo istotne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Wietrząc mieszkanie poprzez otwieranie okna, wpuszczamy do środka drobnoustroje, bakterie, wirusy oraz różnego rodzaju zanieczyszczenia takie jak chociażby smog. Mieszkając w regionach o podwyższonym stężeniu zanieczyszczeń doprowadzamy w ten sposób do złego samopoczucia i obniżenia odporności organizmu. Filtry rekuperatora pomagają nam utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie.

Rekuperator a oszczędność pieniędzy.

Rekuperacja sprawia, że nie wydajemy zbyt dużo na ogrzewanie domu. System wspomaga odzysk uciekającego ciepła, wykorzystując je do ogrzania wpadającego powietrza. Dzięki temu oszczędzamy energię elektryczną potrzebną do podgrzania naszego wnętrza. Przy prawidłowym użytkowaniu rekuperatora możemy zaoszczędzić około 50 % kosztów ogrzewania w ciągu roku!

Rekuperator a wilgotne powietrze w domu.

Wiele budynków mieszkalnych budowanych jest w pośpiechu. Doprowadza to czasami do zaniedbania czynności mających na celu usprawnienie wentylacji w domu. Zła wentylacja powoduje, że powietrze w pomieszczeniach może być zbyt wilgotne. W takich warunkach łatwo rozwijają się grzyby i pleśnie. Nie zauważając ich, wdychamy je do naszych płuc. Wilgotne powietrze samo w sobie nie ma dobrego wpływu na nasz organizm powodując szereg różnych dolegliwości między innymi nieustający katar czy kaszel. Dzięki odpowiedniemu systemowi rekuperacji możemy zadbać o wysokość wilgotności w naszym domu.

Więcej informacji tu: https://www.alnor.com.pl/