Projektant wnętrz Cię urządzi!

Projektant wnętrz Cię urządzi!

12 marca, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Urządzając nowe mieszkanie lub chcąc zmienić wystrój wnętrz w dotychczasowym lokum, zastanawiamy się czy podjąć współpracę z profesjonalnym dekoratorem, czy urządzić się samodzielnie. Pierwsza opcja jest kusząca, jednak wokół współpracy z profesjonalistą krąży wiele stereotypów. Jak tak naprawdę pracuje projektant wnętrz?

 

  1. Dekorator nie tak drogi, jak mogłoby się wydawać

  2. Jak szybko projektant wnętrz może wykonać projekt?

  3. Architekt wnętrz stworzy projekt według wizji klienta

 

Wynajęcie architekta wnętrz do zaprojektowania domowej przestrzeni traktowana jest jak fanaberia i niepotrzebny wydatek. Tymczasem architekt architektowi nierówny, a ceny usług też znacznie się wahają.

 

Dekorator nie tak drogi, jak mogłoby się wydawać

 

Remontując i urządzając mieszkanie chcemy, aby było ono jak najbardziej funkcjonalne, a przy tym piękne i przytulne. Nie szczędzimy więc pieniędzy na drogie meble z nowoczesnymi rozwiązaniami, oryginalne płytki czy drewnianą podłogę. Przykładowo, biorąc pod uwagę jaki jest koszt urządzenia kuchni, którą remontuje się zwykle raz na kilkanaście lat, kwota wydana na wynagrodzenie dekoratora wydaje się być niewielka. W przeliczeniu na korzyści, jakie może przynieść współpraca z architektem wnętrz, rzeczywiście takie jest. Klient otrzymuje bowiem wnętrze dopasowane do jego możliwości finansowych i potrzeb życiowych oraz pewność, że każda złotówka wydana na wynagrodzenie profesjonalisty przełoży się na wygodne życie przez kolejne kilka lub kilkanaście lat. Projektant wnętrz nie jest drogi, chyba, że wybór padnie na biuro projektowe z absurdalnie wygórowanym cennikiem.

 

Jak szybko projektant wnętrz może wykonać projekt?

 

Podczas remontu lub urządzania nowego mieszkania czas często pełni kluczową rolę. Każdy kto chce, aby projektant wnętrz podjął się urządzenia jego mieszkania, powinien pomyśleć o tym wcześniej niż na kilka dni przed planowanym remontem. Dekorator potrzebuje czasu na stworzenie projektu, jednak nie tylko w interesie klienta, ale również samego projektanta nie leży przeciąganie wykonania usługi w czasie. Im szybciej powstanie projekt i im mniej poprawek trzeba będzie do niego wprowadzać, tym szybciej architekt otrzyma swoje wynagrodzenie.

 

Architekt wnętrz stworzy projekt według wizji klienta

 

Najlepszą reklamą usług architekta wnętrz jest zaprojektowane przez niego wnętrze i zadowolony klient. Dzięki tym dwóm elementom architekt wnętrz tworzy swoją renomę, a im będzie lepsza, tym więcej klientów skorzysta z jego usług. Architekt dba więc o stworzenie wnętrza zgodnego z wizją i życzeniami swoich klientów, proponuje rozwiązania, ale ich nie narzuca.