Białe elementy w salonie

Białe elementy w salonie

13 marca, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Moda na biel jest ponadczasowa. Kolor ten optycznie powiększa pomieszczenia, ale i gwarantuje, że poszczególne elementy wystroju wnętrz są ładnie wyeksponowane, a całość wygląda czysto i schludnie. Biel może występować na ścianach w salonie, ale może być również przemycona do bardzo kolorowego wnętrza w sposób bardziej subtelny, czyli występować w postaci białych mebli.

Biała klasyka na ścianach

Aby białe ściany mogły prezentować się nienagannie, konieczne jest nie tylko zadbanie o idealną gładkość ścian, ale też dobranie naprawdę niezłej gatunkowo farby. Opcje najtańsze pozostawmy do pomieszczeń gospodarczych lub tych, które i tak niedługo mają być odświeżane. Do salonu wybierzmy natomiast farbę z delikatnymi drobinkami, idealnie kremową i świetnie kryjącą. Możemy zdecydować się na kolor nie w 100% biały, ale np. opalizującą biel, kość słoniową czy biały mat w wersji kredowej. Wszystkie farby nadające ścianie głębie będą doskonale nadawać się do wnętrz minimalistycznych gdzie ilość mebli może zostać przez nas ograniczona.

Białe ściany świetnie łączą się z innymi kolorami, więc jeśli chcemy wprowadzić do salonu nieco koloru, warto wybrać głęboką czerń na jedną ze ścian, zaplanować jej wykończenie architektonicznym betonem czy imitacją ściany z cegły. Biel też doskonale łączyć się może z mocnym akcentem kolorystycznym np. z różem, butelkową zielenią czy turkusem.

Meble w kolorze białym

W salonie o zdecydowanym kolorze ścian, np. czerwonym czy czarnym, meble o białej barwie wyglądają wyjątkowo dobrze. Nie trzeba ich już w żaden sposób eksponować, bo będą się wyróżniać i dodać wnętrzu smaku. I tak wybierając np. stolik do salonu, należy w pierwszej kolejności kierować się jakością jego wykonania. Na białym kolorze, niezależnie od tego, czy jest to sklejka, czy prawdziwe drewno widać rysy i przebarwienia, warto więc zadbać o taki rodzaj ochrony materiału, który pozwoli nam cieszyć się meblami jak najdłużej.

Wyjątkowym elementem wystroju wnętrz w kolorze białym będzie kanapa. Może się wydawać, że to skrajnie niepraktyczne rozwiązanie, jednak jeśli dobrze wybierzemy materiał, okaże się, że taka kanapa jest łatwa w utrzymaniu. Jednym z najładniej się prezentujących i wbrew pozorom nie tak trudnych w utrzymaniu materiałów jest skóra. Może być ekologiczna lub naturalna. Jeśli będzie regularnie czyszczona i nabłyszczana, biały mebel w postaci sofy w salonie, będzie jego centralnym miejscem, które nie może nie robić wrażenia.

A może drewno malowane na biało?

Nie zawsze w ramach częściowej wymiany mebli czy zmiany koloru ścian, da się kupić nowe meble. Dlatego niezłym rozwiązaniem, jeśli chcemy zmienić kilka elementów w salonie, będzie przemalowanie mebli drewnianych na kolor biały. Jeśli wybierzemy dobrej jakości farbę, a malowanie przeprowadzimy z zachowaniem najwyższej staranności, możemy być pewni, że ze zwykłego jadalnianego, drewnianego stołu da się wyczarować stół biały, który będzie centralnym punktem salonu z kuchnią.

Wnętrza można też w prosty sposób odświeżyć, stosując białe dodatki jak świece, patery, lampy stojące czy osłonki donic.

fot. materiały prasowe