Zadaszenie z poliwęglanu – 5 powodów, dla których warto

Zadaszenie z poliwęglanu – 5 powodów, dla których warto

16 marca, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Daszki i zadaszenia z poliwęglanu to rozwiązanie cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem, przede wszystkim ze względu na atrakcyjną cenę. Co więcej, niezależnie od tego, czy budujesz dom, czy też planujesz remont budynku lub jego modernizację, na każdym etapie możesz zdecydować się na osłonę tarasu, drzwi, okien lub balkonu właśnie tego typu zadaszeniem. Czy warto? Poniżej przedstawiamy 5 podstawowych zalet tego rozwiązania.

1. Daszek z poliwęglanu to solidna, bezpieczna, a przy tym estetyczna konstrukcja

Wybierając zadaszenie z poliwęglanu zyskujesz pewność rozwiązania, które starczy na lata. Poliwęglan to bowiem tworzywo solidne i trwałe, a przy tym w pełni bezpieczne w eksploatacji i naprawdę lekkie (istotne podczas montażu!). Dodatkowo, zaletą poliwęglanu jest jego uniwersalna estetyka, dlatego zadaszenie wykonane z tego właśnie materiału sprawdzi się zarówno w przypadku architektury nowoczesnej, jak i bardziej klasycznej. Daszki i zadaszenia z poliwęglanu dostępne są w całkiem szerokiej ofercie w zakresie wzornictwa. Dlatego łatwo dopasować rozwiązanie zarówno do stylu, w jakim utrzymany jest budynek, jak i przeznaczenia zadaszenia (czy ma to być lekki daszek nad drzwi, czy obszerne zadaszenie nad taras).

2. Dach z poliwęglanu jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne

Poliwęglan to materiał odporny na promieniowanie UV, dlatego konstrukcja zadaszenia będzie zawsze w doskonałej kondycji, a wybrany kolor daszku nie straci nic na swej intensywności nawet po latach użytkowania. Odporność na opady atmosferyczne – deszczu, śniegu, a nawet gradu – gwarantuje, że kiepska aura nie uszkodzi zadaszenia, a jednocześnie zapewni perfekcyjną ochronę drzwi, okien, czy tarasu przed działaniem wody. Tutaj warto wspomnieć, że wielu producentów drzwi warunkuje udzielenie gwarancji na swój produkt zamontowaniem zadaszenia chroniącego drzwi przed działaniem czynników atmosferycznych. Warto to sprawdzić!

3. Zadaszenie poliwęglan – to rozwiązanie sprawdzi się w przypadku drzwi, tarasu i balkonu

Poliwęglan może być przycinany do dowolnego rozmiaru, a poszczególne zadaszenia mogą być komponowane w systemie modułowym. Dlatego też niezależnie, czy poszukujesz zadaszenia nad drzwi, czy nad taras, w każdym przypadku otrzymasz daszek dokładnie taki, jakiego potrzebujesz. 

4. Dach z poliwęglanu nie wymaga konserwacji

Dlatego to tak wygodne rozwiązanie. To deszcz wyręczy Cię w utrzymywaniu zadaszenia w czystości. Ewentualnie, w przypadku większych zabrudzeń możesz użyć po prostu wody pod ciśnieniem (np. przy okazji podlewania trawnika). Zimą, jeśli spadnie nieco więcej śniegu, prace konserwacyjne ograniczają się do zrzucenia nadmiaru białego puchu – i gotowe!

5. Zadaszenie z poliwęglanu z powodzeniem zamontujesz samodzielnie

Odpada Ci zatem koszt wynajęcia ekipy fachowców. Nawet jeśli nie masz doświadczenia w tego typu pracach montażowych, z pewnością sobie poradzisz, a sam montaż zajmie nie więcej niż dwie godziny.