Aranżacja wnętrz : klucz do sukcesu w urządzaniu wnętrz

Aranżacja wnętrz : klucz do sukcesu w urządzaniu wnętrz

27 maja, 2019 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Urządzasz właśnie swoje mieszkanie? Chcesz coś zmienić w swoich dotychczasowych wnętrzach i nie wiesz jak się do tego zabrać? Nic dziwnego aranżacja wnętrz to nie lada wyzwanie.

Aranżacje wnętrz wymagają przemyślanego projektu , który powstanie na podstawie określonych oczekiwań, potrzeb i oczywiście możliwości finansowych. Trzeba odpowiednio wszystko zaplanować, przemyśleć określić funkcje każdego z pomieszczeń. Projektując wnętrze musimy zadbać by było nie tylko piękne ale i funkcjonalnie urządzone. Funkcjonalna aranżacja wnętrz to nasz komfort i wygoda w codziennym użytkowaniu. Dziś mamy coraz większą świadomość tego w jakim stylu chcemy mieć urządzone wnętrza, dbamy o ich spójność i harmonię. Nie chcemy przypadku. Niestety ogromna ilość artykułów wyposażenia wnętrz, dodatków, szeroki wybór materiałów dekoracyjnych nie ułatwia nam zadania. Wydaje się, ze wiemy czego oczekujemy, jakiego efektu końcowego aranżacji pożądamy. Kiedy jednak przychodzi nam połączyć w całość to co się nam podoba przestaje być już to takie oczywiste. Przemyślana i dobrze zaplanowana, wykonywana krok po kroku , we właściwej po sobie kolejności aranżacja wnętrz jest kluczem do sukcesu.

Aranżacja wnętrz : salon i pokój dzienny

Aranżacja wnętrz wymaga znajomości kilku zasad, dobrego planu i zaangażowania. Kluczem do udanej aranżacji wnętrz jest funkcjonalność, wygoda i wystrój dopasowany do naszego gustu.

Salon – centralne wnętrze domu i mieszkania

Aranżacja salonu często sprawia nam największe trudności. Jest to wnętrze najbardziej reprezentacyjne w naszych domach i mieszkaniach. Tutaj przyjmujemy gości. W salonie również toczy się życie rodzinne, to w nim spędzamy najwięcej czasu wspólnie. Dlatego tak istotne jest by aranżacja salonu spełniała nasze oczekiwania, była niebanalna i funkcjonalna. Urządzając salon musimy wybrać co będzie w nim miejscem centralnym, na co chcemy położyć nacisk. Czy będzie to strefa wypoczynku z nowoczesną, dużą sofą lub narożnikiem czy może zabudowa ściany RTV będzie najbardziej podkreślała aranżacje salonu. A może centralnym punktem w naszym salonie ma być część jadalniana – duży rozkładany stół z krzesłami i designerskim oświetleniem ponieważ bardzo często przyjmujemy gości i sporo czasu spędzamy przy stole. Natomiast rzadko oglądamy telewizję, nie posiadamy też dużej ilości sprzętu i w zasadzie mała szafka RTV zdecydowanie wystarczy. Będziemy zadowoleni z aranżacji salonu jeśli dobrze określimy nasze potrzeby i oczekiwania. Pamiętajmy, że wnętrze salonu urządzamy dla nas, nie odwrotnie. Nie kierujmy się moda, panującymi trendami ale tym w czym to my czujemy się dobrze.

Pokój dzienny , małe wnętrze a duże potrzeby

Jeszcze większe trudności sprawia nam aranżacja pokoju dziennego w bloku sprawia nam jeszcze większe trudności Z reguły jest to niewielkie pomieszczenie a mające spełniać wiele funkcji jednocześnie. Bardzo często pokój dzienny jest również sypialnią, jadalnią – miejscem w którym spożywamy posiłki, niekiedy musi pełnić jeszcze znaleźć się w nim miejsce do pracy. Ponadto bardzo często z powodu niewielkiego metrażu mieszkania w salonie musi znaleźć się sporo miejsca do przechowywania np. w postaci pojemnej szafy. Aby to wszystko spróbować pomieścić potrzeba dobrego projektu. W takich sytuacjach bardzo często decydujemy się na pomoc projektanta wnętrz i to jest bardzo dobra decyzja. Projekt wnętrza to nie tylko jego wystrój ale i funkcjonalny układ, ergonomiczne zaplanowanie przestrzeni. Dzięki usłudze projektowania wnętrz będziemy mogli nie tylko zobaczyć jak będzie wyglądała aranżacja pokoju ale i wybrać najlepszy dla nas sposób zagospodarowania przestrzeni zaproponowanej przez projektanta.