Bezramowa zabudowa balkonu – ile kosztuje?

Bezramowa zabudowa balkonu – ile kosztuje?

15 lipca, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Zabudowy tarasów oraz balkonów cieszą się coraz większym zainteresowaniem – decyduje się na nie wiele osób chcących, jak najlepiej wykorzystać posiadaną w mieszkaniu czy domu przestrzeń. Zabudowa balkony pozwala na stworzyć dodatkowego pomieszczenia, które można użytkować przez cały rok. Jedną z najczęściej wykorzystywanych metod zabudowy balkonów i loggi są systemy bezramowe, które niosą za sobą szereg korzyści dla użytkowników danej przestrzeni. Dlaczego warto zdecydować się na bezramową zabudowę balkonu? Jakie koszty niesie za sobą ta inwestycja? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Bezramowa zabudowa balkonów – czym się charakteryzuje?

Bezramowe zabudowy balkonu to nowoczesne systemy oparte na zabudowie dostępnej przestrzeni przy wykorzystaniu szkła hartowanego i aluminium, które zapewniają uzyskanie wysokiej wytrzymałości oraz odporności na trudne warunki atmosferyczne całej konstrukcji. Systemy bezramowe pozwalają na ułożenie okien w jednolitą płaszczyznę, na której nie widać łączeń i poszczególnych elementów składowych. Prezentuje się to niezwykle efektownie, estetycznie oraz nowocześnie. Systemy bezramowe są przy tym niezwykle funkcjonalnym i praktycznym rozwiązaniem, które pozwala na zabudowanie balkonu bez ingerencji w architekturę całego budynku oraz łatwe otwieranie części lub całości przeszklenia.

Bezramowa zabudowa balkonu – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Bezramowe zabudowy balkonu lub loggi to konstrukcje składające się z przesuwnych tafli szkla, które są rozwiązaniem chętnie wybieranym w nowoczesnej architekturze. Ich zastosowanie niesie za sobą szereg korzyści – zarówno estetycznych, jak i praktycznych. Bezramowe zabudowy balkonu prezentują się niezwykle efektownie oraz pozwalają na docieranie do mieszkania większej ilości naturalnego światła. Takie rozwiązanie pozwala także na zapewnienie odpowiedniej ochrony przed opadami deszczu, śniegu oraz niskimi temperaturami i przeciągami. Zabudowa balkonu zabezpiecza również przed hałasem dochodzącym z zewnątrz oraz zapewnia bezpieczeństwo. Wszystko to pozytywnie wpływa na komfort przebywania na balkonie oraz znacznie podwyższa komfort mieszkania w danym miejscu.

Ile kosztuje zabudowa balkonu?

Zabudowa przestrzeni balkonowej przy zastosowaniu systemu bezramowego to inwestycja, której koszty uzależnione są od wielu czynników. Do najważniejszych z nich należy wielkość balkonu oraz ilość przeszkleń, które mają zostać zamontowane na danej przestrzeni. Wpływ na cenę zabudowy ma także rodzaj zabudowy oraz to, czy ma być ona prowadzona od balustrady do sufitu, czy od podłogi do sufitu. Całkowity koszt zamontowania bezramowej zabudowy balkony to kwestią bardzo indywidualna, która ustalana jest dla konkretnego przypadku. Ciekawą ofertę w zakresie bezramowej zabudowy balkonu posiada firma SZKLANORAMA – https://szklanorama.pl/ – zajmująca się profesjonalną zabudową balkonów oraz loggi na terenie Warszawy i okolic.