Gdzie szukać okazji inwestycyjnych w Malborku?

Gdzie szukać okazji inwestycyjnych w Malborku?

8 lipca, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Piękne miasto Malbork, położone nad Nogatem, które słynie z potężnego zamku krzyżackiego do którego z zaciekawieniem ściągają turyści z Europy i całego świata, ma również inne atuty. Stąd już całkiem blisko do Trójmiasta i na Mierzeję Wiślaną, a ceny nieruchomości są tu bardzo konkurencyjne. Gdzie szukać okazji inwestycyjnych w Malborku? Podpowiadamy.

Od czego zacząć poszukiwania?

Jeśli planujemy ulokować kapitał w nieruchomościach z przeznaczeniem inwestycyjnym, powinniśmy zorientować się, czy takie lokale w danej przestrzeni przyniosą nam określony cel. Cele mogą być różne np. ochrona kapitału przed inflacją, zysk z wynajmu nieruchomości lub oba warianty jednocześnie. Powinniśmy również oszacować, ile kapitału na zakup nieruchomości możemy przeznaczyć. Jeśli celem jest zakup pod wynajem, dobrze jest wcześniej zbadać zapotrzebowanie rynku na konkretne mieszkania. Aby środki, które zainwestujemy przyniosły oczekiwaną korzyść, bo pomimo wzrostu wartości nieruchomości, dobrze by było osiągać także inne, założone cele.

Malbork – potencjał ekonomiczny

Malbork stanowi świetną przestrzeń do poszukiwania okazji inwestycyjnych, chociażby z tego względu, że rynek mieszkaniowy jest zauważalnie tańszy niż trójmiejski. Inwestorów, którzy szukają okazji by zakupić lokal na wynajem, ceny mogą realnie zaskoczyć. Mieszkania po generalnym remoncie, wykończone i wyposażone w centrum miasta, można znaleźć już od 5800 zł/mkw. A kompaktowe kawalerki z rynku wtórnego można spotkać nawet w cenie poniżej 5000 zł.

Taki obraz rynku zachęca inwestorów do intensywnych poszukiwań, bowiem za cenę 2 metrów kwadratowych mieszkania inwestycyjnego w Malborku, w Trójmieście kupimy tylko jeden metr. Ta relacja wprost pokazuje, jak odległość kilkunastu kilometrów może zrobić różnicę zarówno dla nabywców, jak i najemców. Wielu mieszkańców Trójmiasta coraz chętniej decyduje się na migrację właśnie do Malborka, gdzie zarówno mieszkania, jak i życie jest bardziej ekonomiczne. A do pracy, zawsze można dojechać.

Potencjał miasta dostrzegają deweloperzy

Powoli miasto zaczynają doceniać również deweloperzy w Malborku, którzy dostrzegają potrzebę mieszkaniową i brak wystarczającej oferty na rynku. Dominują tu głównie lokale z tzw. drugiej ręki, które również są rozchwytywane. Dlatego pojawiają się projekty nowych osiedli i mieszkań, które w dogodnych cenach, znajdą swoich właścicieli. Dostępność terenów zarówno w stronę Trójmiasta, jak i w kierunku Mierzei Wiślanej, pozwala projektować inwestycje szyte pod potrzeby mieszkaniowe przyszłych nabywców.

Popularne metraże lokali inwestycyjnych

Można przypuszczać, że w chwili obecnej najbardziej popularnym lokalem z przeznaczeniem inwestycyjnym, który ponadto kupimy w dobrej cenie, jest kawalerka w obrębie centrum miasta. Ale warto zwrócić uwagę, że coraz częściej można spotkać klientów poszukujących większych metraży, którzy właśnie w Malborku planują osiedlić się na stałe. Takie mieszkania również można znaleźć w okazyjnych cenach.