Białe ściany – jak zrobić to dobrze?

Białe ściany – jak zrobić to dobrze?

9 stycznia, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Marzysz o śnieżnobiałych ścianach? Malowanie ścian na ten kolor nie należy do zadań prostych, szczególnie jeśli wcześniejsza warstwa była w mocnym, wyrazistym kolorze. Jeśli zastanawiasz się, czy to możliwe, zapraszamy do zapoznania z kilkoma zasadami, o których warto pamiętać przed przystąpieniem do działania.

Zalety bieli

Biały kolor kojarzony jest z czystością i sterylnością. To kolor uniwersalny, a zarazem idealny do nowoczesnych aranżacji. Jego największą zaletą jest możliwość stworzenia rozmaitych kompozycji, gdyż stanowi idealną bazę do większości stylów. To kolor ponadczasowy, który rzadko się nie nudzi, świetnie nadaje się do pomieszczeń o rozmaitym przeznaczeniu – od przedpokoju, przez kuchnię i łazienkę, na przytulnej sypialni kończąc. Wybierając farby wewnętrzne białe do swoich pomieszczeń, możemy być spokojni o dobór mebli i dodatków – niewiele będzie takich, które nie będą pasować.

Kupując farby wewnętrzne białe, trzeba zwrócić szczególną uwagę na jakość farby. Te o zbyt wodnistej formule mogą nie zapewniać optymalnego krycia, co w przypadku jasnych kolorów będzie wyglądać dość nieestetycznie.

Recepta na sukces

Aby móc cieszyć się idealnie białą powierzchnią, należy się odpowiednio przygotować do malowania. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie ścian (np. z pozostałości starej farby), eliminacja wszelkich pęknięć i ubytków na przykład przy użyciu masy szpachlowej. Tak przygotowane miejsce należy następnie precyzyjnie odtłuścić. Dobrze dobrany grunt zapewni lepszą przyczepność, dlatego nie można pominąć tego etapu. Przystępując do malowania, dobrze jest sprawdzić wszystkie używane akcesoria takie jak wałki (dobrane do rodzaju farby), czy kuwety – muszą być dokładnie umyte, aby nie zabrudzić farby.

Farby wewnętrzne białe dostępne w tej kategorii https://www.bricomarche.pl/farby-i-lakiery/farby-wewnetrzne/farby-wewnetrzne-biale sprawdzą się do pokrycia intensywnych kolorów, jednak wymagać będą dokładnego przygotowania powierzchni. W tym celu prace rozpocząć należy od aplikacji materiałów podkładowych. Inaczej poprzednia warstwa może okazać się zbyt mocna, żeby uzyskać pożądany efekt.

Coraz częściej decydujemy się na malowanie sposobem natryskowym, co świetnie sprawdza się w przypadku barw wymagających kilku warstw dla uzyskania jednolitego koloru. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma mowy o łuszczeniu się, czy odpadaniu farby, co często ma miejsce w budynkach starego typu.

Malowanie nie będzie takie straszne, gdy odpowiednio się do niego przygotujemy. Biała, jednolita powierzchnia może powstać bez trudu, jeśli będziemy pamiętać o prawidłowym przygotowaniu ścian.