Ceglane podłogi od Manufaktury Cegły Cekobud
27 stycznia, 2022Wybierając ceglane wykończenie wnętrz w swoim domu, warto znać podstawową różnicę między wyborem cegły pełnej a ceglanych płytek na posadzkę. Zdecydowanie częściej wybierane są w tym przypadku płytki ceglane, z uwagi na mniejsze obciążenie stropu. Ponadto niwelują jego wysokość, która powstałaby po ułożeniu na nim cegieł pełnych – 6,5 cm zastępujemy 2 lub 4 cm płytką.
Podłoga to kluczowy element wystroju każdego wnętrza, który z reguły projektowany jest na lata. Zdecydowanie częściej zmieniamy kolor ścian czy meble w pokoju niż materiał na naszej posadzce – należy zatem zadbać, aby był on wytrzymały i odporny na ścieranie. Wiele osób decyduje się więc na trwałe i efektowne ceglane podłogi, pasujące zarówno do industrialnych wnętrz oraz do prowansalskiego klimatu.
Cegła pełna czy płytka ceglana na podłogę?
Wybierając ceglane wykończenie wnętrz w swoim domu, warto znać podstawową różnicę między wyborem cegły pełnej a ceglanych płytek na posadzkę. Zdecydowanie częściej wybierane są w tym przypadku płytki ceglane, z uwagi na mniejsze obciążenie stropu. Ponadto niwelują jego wysokość, która powstałaby po ułożeniu na nim cegieł pełnych – 6,5 cm zastępujemy 2 lub 4 cm płytką. Grubość cegieł może być problemem szczególnie w przypadku remontu już istniejącego mieszkania, gdzie osadzone są drzwi – zdarzyć się może bowiem że wykańczanie posadzki cegłą o grubości przekraczającej 6 cm znacznie zmniejszy światło między dolnym a górnym stropem. Skutkiem tego mogą być niestandardowe wysokości otworów, co zmusi nas do zamówienia stolarki na wymiar. Ponadto znacznie częściej cegła pełna wykrusza się w rogu tworząc nieestetyczną powierzchnię, co nie jest spotykane w przypadku płytek ceglanych.
Jak zaimpregnować podłogę z cegły?
Podłoga z cegły wymaga impregnacji, którą najlepiej przeprowadzić od razu po ułożeniu. Na wstępie należy jednak starannie oczyścić powierzchnię z kurzu i zanieczyszczeń, a następnie nałożyć impregnat według wytycznych producenta. Zabezpieczenie posadzki ceglanej sprawi, że stanie się ona odporna na zabrudzenia i tłuste plamy, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie utrzymać ją w czystości. Ponadto wiele impregnatów zmniejsza nasiąkliwość cegły i poprawia jej mrozoodporność, co jest korzystne szczególnie w przypadku układania jej na tarasie lub balkonie. Wzmocnienie koloru zaimpregnowanego podłoża wpływa pozytywnie na końcowy efekt wizualny.
Manufaktura Cegły Cekobud i cegła ręcznie formowana
Ręcznie formowane płytki i cegły powstają w Manufakturze Cegły Cekobud, która łączy w sobie pasję i tradycję kształtowaną przez kilka dekad. Kraśnicki zakład ceramiczny w swojej ofercie posiada najwyżej jakości cegły i płytki ceglane formowane pracą ludzkich rąk. Sprawia to, że każdy produkt jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Nie ma dwóch takich samych cegieł – każda kształtowana w osobnej formie, kolejno jest suszona i wypalana, dzięki czemu uzyskuje wymaganą wytrzymałość. Mimo iż cegły ręcznie formowane posiadają większą nasiąkliwość od tych klinkierowych, łączenie elementów ceramicznych za pomocą odpowiednich zapraw i stosowanie impregnatów pozwala na zachowanie ich wyglądu i trwałości na dłużej.
Decydując się na podłogi ceglane Manufaktury Cegły Cekobud masz gwarancję jakości i estetycznie wykończonego wnętrza. Cegły ręcznie formowane posiadają oryginalny kształt i kolorystykę, która nadaje charakteru danemu pomieszczeniu. Podłogi ceglane Cekobud dostępne są zarówno w intensywnej czerwieni, jak i w bardziej stonowanych barwach.