Co należy wiedzieć o listwach elewacyjnych?

Co należy wiedzieć o listwach elewacyjnych?

25 października, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

O listwach elewacyjnych nie mówi się zbyt dużo. Wiele osób nawet nie wie, do czego służą. Ich głównym zastosowaniem jest zabezpieczenie okolic okien przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami, a także stylowe oraz estetyczne wykończenie budynku. Są one montowane przy oknach, a dokładniej pomiędzy ościeżnicą a tynkiem. Co jeszcze w nich jest takiego istotnego? Jakie rodzaj listew elewacyjnych można wymienić? Przyszła pora rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jakie listwy elewacyjne wybrać?

Listew elewacyjnych na rynku jest naprawdę sporo. Wybiera się je w zależności od podłoża oraz także typu ocieplenia. Znajdziemy profile elewacyjne od Decor System o różnym przeznaczeniu. Każdy ich rodzaj składa się z innych właściwości. Jednocześnie należy zapewnić, że każdy z nich zapewnia trwałość zabudowy, a także wręcz genialne dopasowanie.

Listwy okapnikowe

Na pewno każdy z nas spotkał się z okapnikami. Znajdują one swoje zastosowanie w wielu sytuacjach. Wyróżnia się, chociażby takie z siatką, które służą odprowadzeniu wody z elewacji. Listwy okapnikowe mogą także służyć do łączenia cokołowej listwy z tynkiem. Znajdują swoje zastosowanie w dociepleniowej elewacji. Każdy z tych okapników jest łatwy w montażu oraz niezmiernie wytrzymały. Jest to ważne przy dociepleniowych pracach, a także przy elewacji.

Listwy przyokienne

Kolejne listwy elewacyjne to listwy przyokienne. Ich zastosowanie ma miejsce przy wykonywaniu dylatacji pomiędzy ościeżnicą okna a strukturalnym tynkiem. Przyokienne listwy elewacyjne nie powinny mieć na stykach żadnych pęknięć. Do tego nie mogą przepuszczać wody pod termiczną okładzinę. Ich zastosowanie samo w sobie pozwala na wykończenie estetyczne oraz także na zabezpieczenie okna.

Dlaczego profile elewacyjne są tak ważne?

Profile elewacyjne to wręcz obowiązkowy element w budynkach. Przy wykonywaniu elewacji po prostu nie może się obejść bez nich. Mają praktyczne funkcje, jak i także funkcje estetyczne. Mogą je pełnić na raz, czy też tylko jedną z nich. Nie trzeba się ich specjalnie obawiać, ponieważ profile elewacyjne są łatwe w montażu, a także ułatwiają dodatkowo pracę oraz jednocześnie ją przyspieszają.

Elewacja z użyciem odpowiednio dobranych listew elewacyjnych jest po prostu odporniejsza, a także trwalsza. Wykorzystanie ich pozwala nie tylko na samo podwyższenie trwałości, ale także pozwala nam na naprawdę wykończenie efektowne.

Jeśli należysz do osób, którym zależy na estetycznym oraz trwałym wykończeniu elewacji, to koniecznie wybierzmy listwy elewacyjne właściwe. Muszą być dobrane pod względem konkretnego typu ocieplenia, a także elewacji. Dzięki temu osiągniemy efekt całości.

Osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z tego typu rozwiązaniami, powinny raczej poradzić się fachowca w tej dziedzinie. W innym wypadku mogłyby dokonać niewłaściwych wyborów, co mogłoby doprowadzić do nietrafionej inwestycji. Każdemu przecież zależy, aby jego dom był wykończony idealnie. Musi być zadbany absolutnie każdy jego centymetr.