Co warto wiedzieć o pozycjonerach spawalniczych?

Co warto wiedzieć o pozycjonerach spawalniczych?

30 grudnia, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Praca spawacza nie jest prosta. Wymaga dużych umiejętności manualnych oraz precyzji. Na szczęście przy obróbce cięższych elementów możemy korzystać z pozycjonerów spawalniczych. Dzięki nim spawanie staje się nie tylko prostsze, ale również bezpieczniejsze.

Czym jest pozycjoner spawalniczy?

Jest to specjalistyczne narzędzie, które może w wymierny sposób ułatwić spawaczowi pracę. Dzięki niemu możemy ustawić obiekty do spawania w odpowiedniej i wygodnej dla nas pozycji. W ten sposób łatwiej dostaniemy się w trudno dostępne miejsca, co poprawi jakość naszych spawów, a więc finalnie otrzymamy dobrze wykonany produkt końcowy.

Oszczędzamy również czas. Wygodniejsza praca sprawia, że spawacz wykona swoje obowiązki szybciej. To także możliwość podjęcia się bardziej skomplikowanych zleceń. W końcu dzięki pozycjonerowi spawalniczemu możemy w odpowiedni sposób ułożyć obiekty o naprawdę dużych gabarytach. Z takim urządzeniem możemy więc otworzyć się również na inny rodzaj klientów.

Na rynku znajdziemy różne modele tego specjalistycznego sprzętu. Pozycjonery spawalnicze to narzędzia, które oferują ogromne możliwości. Jeśli chcemy, możemy skorzystać z bezpłatnego pokazu, który w swojej ofercie mają niektóre firmy. Dzięki temu zobaczymy, w jaki sposób moglibyśmy wykorzystać je w naszej codziennej pracy.

Jak działa obrotnik spawalniczy?

Obrotnik spawalniczy to specjalistyczny sprzęt służący do obracania elementów podczas procesu spawania. Jest to szczególnie przydatne w przypadku spawania elementów o dużych rozmiarach lub skomplikowanej geometrii, które trudno jest ustawić w odpowiedniej pozycji ręcznie. Obrotnik spawalniczy składa się z głowicy obrotowej, która umożliwia obrót elementu, oraz z systemu napędowego, który pozwala na ruch głowicy.

Podczas pracy obrotnik spawalniczy umożliwia precyzyjne obracanie elementu wokół jego osi, co pozwala na dostosowanie go do pozycji potrzebnej do spawania. Możliwe jest również ustawienie obrotnika w taki sposób, aby element obracał się automatycznie w określonym kierunku i z określoną prędkością. Dzięki temu spawacz może skupić się na właściwym wykonaniu spawu, a obrotnik spawalniczy zapewnia precyzyjne ustawienie elementu.

Zalety pozycjonerów spawalniczych

Do największych zalet tych urządzeń należy:

  • Skrócenie czasu obróbki obiektu – spawacz ma łatwiejszy dostęp do najtrudniej położonych miejsc, w dodatku może wygodnie ustawić się podczas pracy. Dzięki temu cały proces przebiega sprawniej.
  • Poprawa bezpieczeństwa – pozycjonery spawalnicze sprawiają, że praca spawacza nie będzie stanowić zagrożenia, o ile przestrzegane będą przepisy BHB.
  • Spawanie ciężkich i dużych obiektów – zastosowanie odpowiedniego pozycjonera spawalniczego sprawi, że praca nawet nad dużymi elementami o dużej wadze będzie możliwa.
  • Powtarzalność produkcji – przy tych samych i podobnych zamówieniach praca będzie znacznie łatwiejsza, ponieważ procedury będą przebiegać bardzo podobnie.

Właśnie dlatego warto rozważyć zakup pozycjonerów spawalniczych.