Ubezpieczenie firmy budowlanej – co może obejmować?

Ubezpieczenie firmy budowlanej – co może obejmować?

30 grudnia, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Właściciele firm budowlanych coraz częściej decydują się wykupić dodatkową polisę, która chroni ich przed określonymi rodzajami ryzyka. Ubezpieczenie firmy budowlanej to doskonały sposób na zabezpieczenie swoich interesów, a jednocześnie atut w oczach potencjalnego klienta. Co może obejmować?

Polisa podstawowa

Każda licząca się firma budowlana decyduje się na zakup przynajmniej polisy podstawowej. W tym przypadku składka jest stosunkowo niska, natomiast ochrona obejmuje przede wszystkim sprzęt, a więc aktywa trwałe. Zaliczają się do nich maszyny budowlane oraz pojazdy. Ponadto właściciel może ubezpieczyć materiały – ich katalog jest dosyć szeroki, bowiem w przypadku każdej budowy korzysta się z innych surowców. Podstawowa ochrona obejmuje także lokal, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza. Odszkodowanie zostanie wypłacone na przykład w razie kradzieży bądź włamania – pod tym kątem spory odsetek odnotowuje województwo łódzkie. Ubezpieczenie w formie podstawowej to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dopiero rozpoczynają prowadzenie działalności bądź chcą ograniczyć koszty. 

Czy warto wykupić polisę rozszerzoną?

Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup polisy ubezpieczeniowej rozszerzonej, która dodatkowo gwarantuje wypłatę odszkodowania w razie powstania zniszczeń na terenach, na których wykonywane są usługi budowlane. Właściciele firmy mogą również zabezpieczyć się przed koniecznością zapłaty tak zwanych kar umownych, wynikających z nieterminowej realizacji poszczególnych prac. Tego rodzaju rozwiązanie jest korzystne zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność na szeroką skalę. Składka w tym przypadku jest o wiele wyższa, lecz jednocześnie pozwala zabezpieczyć firmę w znacznie szerszym zakresie. Sama wysokość składki zależy między innymi od miasta, w jakim działamy. Dosyć wysoka będzie w małych miejscowościach, niższa na przykład w mieście Gdańsk, gdzie statystycznie dochodzi do mniejszej liczby kradzieży na budowach.

Dla firmy i jej klientów

Zakup polisy ubezpieczeniowej, czy to w wersji podstawowej, czy rozszerzonej, to doskonałe rozwiązanie zarówno dla firmy budowlanej, jak i jej klientów. Ci drudzy mogą poczuć się lepiej zabezpieczeni na wypadek, gdyby doszło do powstania szkody. Bez względu na to, w jakim województwie działa przedsiębiorstwo oraz jakie usługi świadczy, powinno odpowiednia zabezpieczać swoje interesy. Posiadanie pełnej polisy ubezpieczeniowej często stanowi element marketingowy. Firmy reklamują się jako jednostki, które dbają nie tylko o swoje zyski, lecz również o profesjonalne wykonania usługi.