Czy krata pomostowa sprawdzi się podczas budowy domu?

Czy krata pomostowa sprawdzi się podczas budowy domu?

3 lipca, 2019 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Sprawdzają się zarówno jako element konstrukcyjny, jak i dekoracyjny. To właśnie dzięki nim możemy bezpiecznie przemieszczać się na dużych wysokościach.

To one wykorzystywane są do przemieszczania się nad ziemią. To po nie sięgamy podczas budowy domu. O czym mowa? O kratach pomostowych. Z pewnością spotkaliście je na swojej drodze niejednokrotnie.

Właściwości techniczne i dekoracyjne

Kraty pomostowe znalazły swoje zastosowanie w najróżniejszych miejscach. Można się z nimi spotkać chociażby w zakładach przemysłowych, energetycznych, produkcyjnych, gospodarstwach rolnych, magazynach, centrach logistycznych, czy galeriach handlowych.

To właśnie z nich tworzone są różnego rodzaju pomosty, drabiny, czy podjazdy. To również one wykorzystywane są do przemieszczania się nad ziemią. W krótkim czasie stały się też jednym z niezbędnych elementów podczas budowy współczesnych domów. Do czego wykorzystujemy je w takich przypadkach?

Do stworzenia mat wejściowych, schodów, podestów, balustrad, balkonów, wycieraczek, podjazdów, antypoślizgowych podłóg, czy ogrodzeń. Z powodzeniem można po nie sięgnąć w celu w celu utwardzania piaszczystego podłoża, albo przy tworzeniu elewacji budynku.

Warto podkreślić, że ich zastosowanie nie ogranicza się wyłącznie do właściwości technicznych. Coraz częściej wykorzystuje się je jako elementy dekoracyjne. Te najwyższej jakości są idealnie zabezpieczone przed korozją.

Do ich produkcji najczęściej wykorzystuje się nierdzewną stal kwasoodporną. Tego rodzaju kraty pomostowe są bardzo trwałym elementem i użytkowym, i dekoracyjnym. Sprawdzą się również, jeśli budynek ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, starszych, czy rodzin z małymi dziećmi. Z krat pomostowych wykonuje się bowiem pochylnie, a także podjazdy dla wózków inwalidzkich i wózków dziecięcych.

Skonsultuj swój wybór

Kraty pomostowe mogą być zgrzewane lub wciskane. Co je od siebie odróżnia? Materiał, z którego zostały wykonane, a co za tym ich właściwości. Dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie krat, należy skonsultować się z ekspertem. Fachową poradą służą na przykład pracownicy firmy LOCH – Kraty – blachy stal. Na dodatek firma oprócz krat tradycyjnych, prostokątnych, oferuje także te o praktycznie dowolnym kształcie.