Czy sypialnia może być smart? 5 urządzeń, które poprawią Twoją jakość życia

Czy sypialnia może być smart? 5 urządzeń, które poprawią Twoją jakość życia

25 stycznia, 2024 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Inteligentne domy cieszą się coraz większą popularnością wśród młodych inwestorów. Doskonale sprawdzają się w życiu osób ceniących komfort i wygodę. Zapewniają jednocześnie bezpieczeństwo podczas częstych wyjazdów służbowych i rekreacyjnych. Zastanawiasz się, jakich funkcjonalności nie może zabraknąć w nowoczesnej sypialni? Odpowiedź poznasz w dzisiejszym artykule!

1. Inteligentny system oświetlenia

Smart domu to system czujników i kamer, które umożliwią automatyczne sterowanie poszczególnymi sprzętami. W zależności od swoich potrzeb możesz zdecydować się zarówno na zakup pojedynczych urządzeń, jak i całych gotowych zestawów. Jeśli myślisz o stworzeniu inteligentnej sypialni, powinieneś zacząć od oświetlenia, które stanowi jeden z najważniejszych aspektów każdej przestrzeni wypoczynkowej. Światło tworzy klimat i nastrój, które sprzyjają relaksowi oraz przygotowują nasz organizm do snu.

Ciekawym pomysłem może być zaprogramowanie światła, w taki sposób, aby stało się naszym budzikiem. Automatyczne włączenie żarówek pozwoli na przyjemne wstawanie także zimą, gdy na zewnątrz wciąż panuje półmrok. W sypialni doskonale spiszą się żarówki LED, które będą zmieniać swoje natężenie oraz rodzaj światła w zależności od naszych potrzeb. Oświetleniem możesz sterować zdalnie, pilotem lub głosem.

inteligentny-system-oswietlenia.jpg

2. Automatyczne podnoszenie i opuszczanie rolet

Wiele osób decyduje się jednocześnie na montaż urządzeń sterujących do rolet. Dzięki nim z łatwością zmienisz ustawienie żaluzji w zależności od pory dnia. Sprawdzą się podczas leniwego poranka w weekend oraz wieczornego oglądania filmu latem. Co więcej, zapewnią optymalną ochronę przed promieniami słońca, które mogą znacznie utrudnić zasypianie oraz pogorszyć jakość naszego snu nad ranem. Do głównych funkcjonalność należy sterowanie zdalne przy pomocy telefonu oraz ustawienia czasowe. Ciekawą alternatywą jest ponadto stworzenie skomplikowanych scen, które pozwalają jednym kliknięciem regulować pracę wszystkich urządzeń w domu. W ten sposób stworzysz optymalną atmosferę do oglądania filmów, czytania książek oraz jogi, natychmiast zmieniając parametry.

3. Zdalne ustawianie ogrzewania

W Twojej sypialni nie powinno zabraknąć również możliwości zdalnego zarządzania ogrzewaniem. Rozwiązanie to szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku osób, które często przebywają poza domem lub pracują o nieregularnych godzinach. Dzięki temu z łatwością włączysz grzejniki i ustawisz swoją ulubioną temperaturę. Wchodzenie do ogrzanego pomieszczenia znacznie podwyższa komfort codziennego odpoczynku. W ten sposób podniesiesz przy tym wydajność ogrzewania oraz obniżysz rachunki za prąd. Sterować możesz za pośrednictwem urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu. W systemie sterowania ustawisz także harmonogram grzania każdego z pomieszczeń. Ułatwi to precyzyjne zarządzanie temperaturą, która nie będzie ani zbyt wysoka, ani zbyt niska.

4. Inteligentne meble

Jesteś miłośnikiem najnowszych technologii? Wybierz inteligentną szafę z dodatkową funkcją odświeżania odzieży. Czujniki wykryją zanieczyszczenia, takie jak dym papierosowy i zaprogramują szybkie czyszczenie przy pomocy pary wodnej. Urządzenie wyposażone jest również w system wibracji, które usuwają kurz i drobne zanieczyszczenia. Będziesz mógł przez cały czas cieszyć się higienicznie czystymi ubraniami, niezależnie od tego, jak długo będą wisieć nienoszone w szafie. Każde urządzenie wyposażone jest w system wieszaków i monitor sterujący, które ułatwią organizację garderoby.

5. Gniazdka SmartPlug

Zależy Ci na maksymalnym bezpieczeństwie? Natłok obowiązków sprawia, że czasem zapominasz o podstawowych czynnościach? Postaw na gniazdka typu SmartPlug, które pozwalają na zdalne odłączenie energii. Zdadzą egzamin w sytuacji, gdy zapomnimy o żelazku, wentylatorze lub telewizorze. Przy ich pomocy zdalnie włączysz i wyłączysz przy tym ładowanie urządzeń.

Czego jeszcze nie może zabraknąć w nowoczesnej sypialni?

W żadnej sypialni nie może zabraknąć także wygodnego materaca. Szeroki wybór produktów znajdziesz na stronie https://sennamaterace.pl/111-materace-160×200. Chcesz zadbać o zdrowie kręgosłupa? Postaw na termoelastyczny materac Hilding Rumba, który reaguje na ciepło ciała. Dzięki temu zapewnia najlepsze podparcie kręgosłupa, jedynie w miejscu nacisku. Zapobiega występowaniu dolegliwości bólowych, troszcząc się jednocześnie o profilaktykę zdrowia. Sklep https://sennamaterace.pl/ to autoryzowany dystrybutor produktów marki Hilding, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania.

czego-jeszcze-nie-moze-zabraknac-w-nowoczesnej-sypialni.jpg

Artykuł promocyjny.