Czym jest łóżko kontynentalne i czym różni się od zwykłego?

Czym jest łóżko kontynentalne i czym różni się od zwykłego?

21 listopada, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Łóżka kontynentalne często pojawiają się w wielu sypialniach, nie tylko właścicieli domków jednorodzinnych, ale również mieszkań. Czy jednak ten rodzaj łóżka różni się od tego tradycyjnego i czy warto w nie zainwestować?

Czym charakteryzuje się łóżko kontynentalne?

Łóżka nazywane kontynentalnymi są bardzo eleganckie i świetnie pasują do sypialni w stylu glamour oraz boho. Mają stabilną konstrukcję i nie posiadają wolnej przestrzeni pod materacem. Dodatkowo posiadają zabudowaną skrzynię na pościel, co znacznie ułatwia przechowywanie także dodatkowej kołdry lub poduszek. Skrzynia jest tapicerowana i powleczona materiałem, co dodaje całości bardzo estetycznego wyglądu. Łóżko tapicerowane kontynentalne dzięki obiciu z materiału prezentuje się bardzo dobrze i sprawia, że sypialnia jest bardzo przytulna.

Łóżka kontynentalne posiadają także tapicerowany zagłówek, który przypomina nieco hotelową estetykę. Pozwala on na wygodne ułożenie się oraz oparcie, np. podczas czytania książki w łóżku. Zagłówek może mieć inny kolor niż łóżko oraz ciekawą formę. Łóżka z zagłówkami to eleganckie dopełnienie sypialni, a sam zagłówek to praktyczna dekoracja.

Czemu warto kupić łóżko kontynentalne?

Łóżka tapicerowane, w tym łóżka kontynentalne, prezentują się bardzo efektownie, kolor materiału można dobrać pod odcień ścian lub dodatków. W ten sposób dopełni ono wnętrze i stanie się spójnym elementem. Co ważne ma również bardzo duży pojemnik na pościel, w tym na kołdrę, która może być schowana, kiedy z niej nie korzystamy. Brak bocznych desek pozwala znacznie łatwiej umieścić na łóżku materac oraz zmienić prześcieradło, bez potrzeby unoszenia całego materaca. AMDK – Łóżko kontynentalne sprawdzi się w sypialni, w której brakuje mebli do przechowywania np. nadmiarowej ilości kocy lub narzut na łóżko.

Wiele modeli łóżek kontynentalnych posiada dwie oddzielne skrzynie na pościel. Można na nich umieścić dwa rodzaje stelaży oraz materacy. To bardzo ergonomiczne rozwiązanie, zwłaszcza dla pary śpiącej w jednym łóżku. Każda osoba potrzebuje często inny rodzaj materaca, dlatego to wygodna opcja – jeden model może być nieco twardszy dla osoby cięższej, a drugi miększy, dla kogoś lżejszego.

Do jakiej sypialni sprawdzi się łóżko kontynentalne?

Łóżka kontynentalne są idealne do dużych sypialni – są dość szerokie, przez zabudowaną skrzynię. Sporo miejsca zabiera również zagłówek. Taki model łóżka niestety nie może być stawiany pod oknem, ponieważ zagłowek zasłoni okno i nie będzie można go otworzyć.

Łóżko z dużym zagłówkiem są odpowiednie do sypialni, w których łóżko może stać pod ścianą od strony zagłówka. Taki zagłówek może być również przyczepiony bezpośrednio do ściany i wymieniany wtedy, gdy się odkształci. Dzięki temu nie trzeba będzie wymontowywać zaglówka z łóżka, ani wymieniać całości, co będzie nie lada oszczędnością. W AMDK na pewno każdy znajdzie idealne rozwiązanie dla każdego.

Sklep z meblami do sypialni pozwoli na zamówienie łóżka idealnie dopasowanego do każdego wnętrza. Łóżka kontynentalne są dostępne m.in. w sklepie amdk.pl