Drabiny aluminiowe – jakie są ceny w 2020 roku?

Drabiny aluminiowe – jakie są ceny w 2020 roku?

31 marca, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Wraz z nadejściem wiosny, wielu z nas rozpoczyna prace remontowe lub budowlane i zaczyna poszukiwania stosownego sprzętu. Z każdym kolejnym sezonem pojawiają się również mniej lub bardziej zasadne obawy związane z cenami akcesoriów – są one zmienne, a na ich wysokość ma wpływ mnóstwo czynników. Dzisiaj sprawdzimy, jak kształtują się ceny jednego z najważniejszych sprzętów budowlanych, czyli drabin aluminiowych.

Drabina aluminiowa to Twój ‘must have’

Dlaczego mówimy akurat o drabinach aluminiowych? Ponieważ jest to jedyny materiał łączący niską wagę i wysoką wytrzymałość nie tylko na warunki atmosferyczne, ale także na nacisk fizyczny, napięcia oraz uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, drabiny aluminiowe są niezastąpione podczas remontów i prac na wysokości, a nie jest przecież tajemnicą, że produkty wykonane z aluminium doceniają budowlańcy i pracownicy na całym świecie już od wielu lat. W mnogiej ilości branży to właśnie ten materiał jest niezastąpiony i szybko się to nie zmieni. 

Co wpływa na cenę drabiny?

Cena drabin, jak i każdego innego produktu, jest wypadkową wielu różnych czynników. Po pierwsze: na cenę wpływa surowiec. Aluminium to nic innego, jak glin o wysokiej czystości chemicznej, który pozyskuje się z boksytu, czyli skały osadowej. Co dalej? W wycenie należy wziąć pod uwagę również obecne ceny energii elektrycznej oraz cieczy napędowej, np. ropy lub benzyny – to wszystko jest potrzebne nie tylko do produkcji samej drabiny, ale także jej transportu. Oprócz tego należy pochylić się nad ceną pracy, tzw. robocizną. Warto sprawdzić, czy w kraju, w którym jest produkowany konkretny produkt, w ostatnim czasie nie wzrosła np. płaca minimalna. Jeśli produkcja lub/i sprzedaż ma miejsce w innym państwie niż nasz, należy również spojrzeć na obecny kurs waluty.

Ile kosztuje drabina?

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione czynniki, nie musimy się bać, że w tym roku drabiny są lub będą wyjątkowo drogie. Inflacja również nie powinna nas zaskoczyć, ponieważ dotyczy ona głównie rynku produktów spożywczych i mieszkań, niekoniecznie zaś sprzętu budowlanego.

Oczywiście trudno przewidzieć, jakie zmiany na rynku przyniesie nam aktualny rok, ale w tym konkretnym przypadku możemy założyć, że ceny drabin aluminiowych drastycznie nie wzrosną. Jeśli potrzebujesz solidnej drabiny, to jednak lepiej nie czekać – wybierz swoją już dziś!