Polaków coraz częściej stać na zakup nieruchomości za gotówkę.

Polaków coraz częściej stać na zakup nieruchomości za gotówkę.

31 marca, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Nieruchomości są zdecydowanie najpopularniejszym sposobem inwestowania. Zdecydowana większość Polaków decyduje się na zakup na przykład mieszkania w kredycie. Jednak w ostatnim czasie zauważalna jest tendencja wzrostowa, jeśli chodzi o osoby kupujące mieszkania za gotówkę.

Polaków coraz częściej stać na mieszkania?

Ceny mieszkań na sprzedaż szybują cały czas do góry. Już kilkaset tysięcy złotych trzeba wyłożyć za mieszkanie w dużym mieście. Większość Polaków nie jest w stanie kupić mieszkania bez kredytu. Jednak zwiększa się ilość osób kupujących mieszkania za gotówkę. Jak to możliwe, że Polaków stać na mieszkania bez kredytów?

Na pewno stać tych, którzy dużo zarabiają albo nagle się mocno wzbogacają. Ponadto rząd gwałtownie podwyższa płace, a ludzie coraz mniej boją się o utratę pracy. Taka stabilna sytuacja powoduje, że coraz więcej osób ma możliwość kupowania mieszkania bez kredytu. Trzeba jednak dodać, że to nie są zazwyczaj młode osoby, które chcą wyprowadzić się od rodziców.

Trzeba przepracować przynajmniej parę lat, aby uzbierać pieniądze na taką inwestycję deweloperską. Wielu Polaków także pracuje za granicą po to, by zarobić właśnie na nowe mieszkanie lub dom i móc kupić je bez zaciągania kredytu.

O kredyt nie tak łatwo

Wnioskowanie o kredyt to procedura, która trwa sporo czasu i wymaga wielu formalności. Banki przede wszystkim chcą mieć pewność, że osoba zaciągająca kredyt ma zdolność kredytową i będzie w stanie terminowo spłacać raty. Nie jest łatwo uzyskać pozytywną decyzję od banku. Niektóre osoby chcące kupić mieszkanie wiedzą, że nie mają szans i nawet nie próbują wnioskować o kredyt.

Takie osoby są wręcz skazane na zakup nieruchomości za gotówkę. Warto jednak dodać, że zazwyczaj za gotówkę kupowane są nieduże nieruchomości i niewielkie mieszkania. Chyba nikogo nie stać bez kredytu na apartament za kilkaset tysięcy złotych w samym centrum miasta. Poza tym kupno mieszkania bez kredytu jest korzystniejsze dla inwestorów kupujących je na wynajem. Rata kredytu zmniejsza bowiem znacząco stopę zwrotu z inwestycji.

Oferty mieszkań na sprzedaż można znaleźć w serwisie Gratka.pl, który w 2020 r. obchodzi jubileusz 20-lecia.