E6 czy E8 – który ekspres Jura wybrać?

E6 czy E8 – który ekspres Jura wybrać?

30 września, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Jura to znana i ceniona na całym świecie szwajcarska firma automatycznych ekspresów do kawy, która łączy innowację z ponad 90-letnią tradycją. Stąd, niezależnie od wyboru, każdy ekspres Jura będzie świetną decyzją, mimo dzielących ich różnic, przez które jeden z modeli Jura, E6 lub E8, zyska w Twoich oczach bardziej od drugiego.

Jura E6 opinie

Ekspres do kawy Jura E6 to chętnie wybierany model. Klienci doceniają go ze względu na szeroką funkcjonalność, intuicyjne menu i wysoką jakość zamkniętą w niepozornym, lecz eleganckim designie, w sam raz dla wymagających miłośników kawy.

Czym zatem może się pochwalić jego ulepszona siostra, Jura E8?

Jura E6 vs E8

Rodzaje kaw: ekspres do kawy Jura E8 a E6

Jura E8 to idealny kandydat dla poszukiwaczy jeszcze większych doznań smakowych. Z jego pomocą przygotujemy 17 specjałów kawowych, obejmujących tradycyjne czarne kawy i łagodniejsze — mleczne, takie jak Cortado, Latte Macchiato i Flat White. Dzięki opcji Extra Shot dodasz do swojego napoju kawowego dodatkową porcję Espresso – idealne rozwiązanie dla miłośników mocnej kawy! 

W modelu E6 zawarto zaś 11 specjałów kawowych, ale jego uwaga skupia się wyłącznie na kawach czarnych — wokół Espresso, Barista, Lungo Barista, Cappuccino i klasycznej czarnej.

W obu wersjach nie zapomniano jednak o aksamitnej, białej piance wzmacniającej finalny efekt kawy.

Podobieństwa

Nie inaczej jest w procesie przygotowywania kawowego napoju, gdzie wspólnymi elementami są młynek Professional Aroma Grinder, zapewniający już o 12,2% głębszy aromat kawy w porównaniu z młynkami tradycyjnymi i udoskonalonym systemem mielenia ziaren, funkcje takie jak Inteligentny System Zaparzania Wstępnego (I.P.B.A.S.), dopasowujący poziom wody do wybranej ilości zmielonej kawy — od 5 do 16 g — i Inteligentne Wstępne Podgrzewanie, dbające o  właściwe wydobycie smaku dzięki zawsze optymalnej temperaturze zaparzania.

Standardem jest również Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.), optymalizujący ekstrakcję również dla krótkich specjałów poprzez impulsowe wtłaczanie gorącej wody w zmielone ziarna w krótkich odstępach czasu.

Bez zmian pozostaje duża pojemność zbiornika na ziarna — 280 g — oraz fusy16 porcji.

Różnice w Jura E6 i E8 – dlaczego E8 jest wyjątkowe?

I tutaj właśnie podobieństwa się kończą, bowiem ekspres Jura E8 wyróżnia się nie tylko wspomnianą większą ilością rodzajów kaw, a także Technologią Zaparzania 3D, przez co woda może równomiernie przenikać przez liczne warstwy mielonej kawy, gwarantując jeszcze większe wydobycie aromatu. Mechanizm ten nie obejmuje Jura E6. Zwiększono również regulację programowania z 8 do 10 indywidualnych mocy kawy oraz temperaturę zaparzania z 2 do 3 poziomów.

Kolejną ważną nowością, którą Jura E8 może się pochwalić, to system sztucznej inteligencji. Ekspres rozpoznaje najczęściej wybierane preferencje użytkownika i dostosowuje do nich ekran startowy. Oprócz tego można dowolnie personalizować menu, usuwając nazwy ikonek czy wyświetlać na nim 2 lub 4 specjały, co dodaje zdecydowanie większej prostoty w obsłudze urządzenia. Na uwagę zasługuje funkcja One Touch, dzięki której przygotujesz kawę jednym kliknięciem.

Nie sposób jednak pominąć informacji o nieco innym wyglądzie 2,8” kolorowego wyświetlacza Jura E8 w porównaniu do E6. Przyciski przylegają do niego płasko, a ich większa powierzchnia ułatwia posługiwanie się ekspresem.

Jura E6 i E8 –  Wygląd

Mimo to, oba ekspresy wyróżniają się wysoką estetyką wykonania, nowoczesnym designem oraz szeroką gamą kolorystyczną, co pozwala lepiej dopasować ekspres pod kątem pomieszczenia i naszego gustu. Do wyboru, przewodnimi kolorami Jura E8 są: bestsellerowe Dark Inox, Piano White, Piano Black i  Moonlight Silver. Podświetlanie filiżanek w kolorze bursztynowym lub białym to także przyjemny dodatek dla każdego oka. Ekspres Jura E6 zaś znajdziemy pod odcieniem Piano Black, Platin i Dark Inox.

Jura E8 cena – ile kosztuje urządzenie?

Różnica między Jura E6 a E8 jest dość znacząca, jednak to niewiele, jeśli spojrzeć na udogodnienia Ekspresu do kawy Jura E8.

Jura E6 vs E8 – który wybrać?

Ekspres Jura E8 z pewnością docenią wielbiciele eksperymentów, wszelkich ułatwień i odrobiny luksusu. Jego brat, Jura E6, przypadnie do gustu  bardziej koneserom, którzy cenią znakomity aromat kawy głównie w bezmlecznych odmianach oraz w nieco zgrabniejszej wersji, lecz wciąż wysokiej jakości.

Więcej informacji o obu ekspresach znajdziesz na stronie Decofire, gdzie za sprawą jednego kliknięcia zasięgniesz fachowej pomocy u jednego z ekspertów, a za sprawą kilku — porównasz oba modele.