Fototapeta 3D i trendy w aranżacjach na jesień 2019

Fototapeta 3D i trendy w aranżacjach na jesień 2019

28 września, 2019 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Ściany są niczym okładka książki – często to właśnie od nich zależy, jakie wrażenia wywołuje  aranżacja. Udowodniono, że wygląd ścian wpływa na samopoczucie domowników. Jasne barwy wprowadzają w lepszy nastrój, podczas gdy ciemne sprawiają, że aranżacja prezentuje się elegancko. Dekorację ścian należy trzeba przemyśleć. W podjęciu ostatecznej decyzji pomogą rady profesjonalnego dekoratora. Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych propozycji na wykorzystanie dodatku takiego jak fototapeta 3D, a także zapoznasz się z trendami na nadchodzący sezon.

 

Trójwymiarowy efekt – dlaczego warto?

Fototapety 3D podbijają rynek. Pozwalają przedstawić motywy graficzne w jak najbardziej wiarygodny sposób z dokładnym odwzorowaniem wszystkich kolorów i detali. Świetnie nadają się zwłaszcza do małych mieszkań, ponieważ powiększają je w optyczny sposób. – Ozdoby trójwymiarowe sprawiają, że pomieszczenie wygląda na większe. Trzeba jednak dobrać je w odpowiedni sposób. Im większy wzór, tym większa powinna być ściana, na której zostanie umieszczony. Liczy się również odległość od dekoracji. Należy upewnić się, czy w danym pomieszczeniu można stanąć na tyle daleko, aby objąć wzrokiem całą fototapetę. Jeśli pokój jest przestronny, wówczas można śmiało sięgnąć po fototapety panoramiczne, dzięki którym wnętrze wygląda na jeszcze większe – mówi ekspert ze strony Redro.pl.

 

Łąka na ścianie

Łąka na ścianie

https://redro.pl/fototapety/tematy/przestrzenne/3d/

 

Jednym z najmodniejszych dodatków, na przekór nadchodzącej porze roku, są wielobarwne kwiaty. Jednak tylko w specjalnej wersji. – We wnętrzu urządzonym zgodnie z tym, co jest na czasie, nie może zabraknąć fototapety 3D z kwiatami na czarnym tle. To bardzo unikatowy trend. Jasne kwiaty połączone z ciemnym, nasyconym kolorem tworzą intrygujące połączenie o nieco barokowym charakterze. Sprawdzą się do aranżacji, które potrzebują wyróżnika. W formie tapety, czyli regularnego wzoru złożonego z mniejszych elementów, wyglądają bardzo elegancko, dlatego najlepiej wybrać je do klasycznych aranżacji. Z kolei pojedyncze zdjęcia pojedynczych kwiatów o fotorealistycznym charakterze od razu dopasują się do nowoczesnych aranżacji – doradza.

 

Inspiracje naturą

Inspiracje naturą

Jednym z pewnych trendów na nadchodzący sezon jest natura. – Aranżacje z dekoracjami prosto ze świata przyrody odznaczają się spokojnym klimatem i harmonią. Panuje w nich niezwykle przytulny klimat. Takie ozdoby pasują do każdego pomieszczenia, w szczególności do tych o funkcji głównie wypoczynkowej. Fototapeta 3D do sypialni z motywem ze świata natury pozwoli poczuć się jak na wycieczce poza miastem. To opcja dla osób, które mieszkają w centrum miasta i chcą wprowadzić na ścianie zupełnie inny widok niż ten za oknem. Jeśli chodzi o dobór pod względem stylu, to takie ozdoby najlepiej sprawdzą się do wnętrz urządzonych zgodnie z nurtem skandynawskim. Jako motyw przewodni warto wówczas wykorzystać zdjęcie gór albo jeziora – podpowiada.

 

A może do lasu?

A może do lasu

https://redro.pl/fototapety/

 

Jakie jeszcze opcje poleca się do dekoracji takie jak fototapeta 3D? – Las to kolejny z pewnych trendów na jesień 2019. W wersji przestrzennej ten motyw prezentuje się jeszcze ciekawiej. W przypadku tego motywu warto eksperymentować z kolorystyką. Las nie musi być w końcu tylko zielony – w wersji jesiennej może mienić się dziesiątkami odcieni. Osoby lubiące egzotyczną przyrodę mogą również zdecydować się na zdjęcie dzikiej puszczy czy niewielkiego lasu na samym brzegu oceanu. W wersji trójwymiarowej taka ściana wygląda niesamowicie i pozwala poczuć się jak na niekończących się wakacjach – podsumowuje.

 

Jaki rodzaj fototapet wybrać?

 

Aranżacja ściany powinna odznaczać się wysoką jakością. Tylko w ten sposób można mieć pewność co do tego, że kolory i szczegóły na niej zawarte zostaną wiernie odwzorowane. Za najbardziej wytrzymałą uchodzi fototapeta 3D z winylu. Jest na tyle odporna, że przy zachowaniu odpowiednich warunków, można umieścić ją nawet w łazience. Do tego może być czyszczona przy użyciu lekko wilgotnej ściereczki, dzięki czemu zachowuje swoją estetykę na długo. W razie wątpliwości warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa przedstawicieli danego sklepu.