Gdzie i kiedy można stosować kolana stalowe hamburskie?

Gdzie i kiedy można stosować kolana stalowe hamburskie?

3 października, 2019 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Kolana hamburskie to jeden z najczęściej wykorzystywanych dziś elementów wchodzących w skład instalacji rurociągowych. Te kolana stalowe umożliwiają budowę nawet bardzo zaawansowanych infrastruktur rurociągowych. Są one solidne i bardzo wytrzymałe. Proces ich powstawania wykorzystuje różne rozwiązania technologiczne, które wspólnie tworzą produkt o szerokim zastosowaniu i doskonałych parametrach. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w poniższym tekście.

Kolana stalowe – parę słów na temat kolan hamburskich

Do wytworzenia kolan hamburskich wykorzystuje się przede wszystkim wysokiej jakości stal nierdzewną. Materiał ten jest bowiem w stanie zapewnić kolanom wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Tego typu elementy muszą być trwałe i odporne przede wszystkim na korozję. Stąd też stosowanie nieodpowiednich materiałów nie wchodzi w rachubę. Oprócz stali nierdzewnej stosować można tu jedynie stal węglową lub kotłową. Głównym zadaniem kolan stalowych jest zmiana kierunku biegu rurociągu. Za ich pomocą można wygodnie i bezpiecznie połączyć kolejne elementy rurociągu, a jednocześnie nakierować odpowiednio całą infrastrukturę. Kolana różnią się od siebie wygięciem, czyli inaczej kątem łuku, grubością i materiałem, z którego zostały wykonane. To właśnie kolana hamburskie stanowią najczęściej wykorzystywane kolana stalowe na całym świecie. Wyróżniają się one bowiem wysoką jakością, możliwością różnorodnego zastosowania, a także ciekawymi właściwościami.

Gdzie można wykorzystać i zastosować kolana hamburskie?

Kolana hamburskie stosowane są zawsze tam, gdzie zachodzi konieczność zmiany kierunku rurociągu. To właśnie te elementy pozwalają bezpiecznie i sprawnie dokonać niezbędnych zmian. Zastosowanie kolan jest bardzo szerokie. Na co dzień wykorzystywane są zazwyczaj w sieciach:

  • kanalizacyjnych,
  • gazowych,
  • wodnych.

W zależności od potrzeb stosuje się konkretne rodzaje kolan hamburskich do tworzenia danej instalacji rurociągowej. Do wyboru są bowiem zarówno kolana szwowe, jak i bezszwowe. Kolana bezszwowe są stosowane o wiele częściej, gdyż są one bardzo odporne na zmiany temperatur. Dodatkowo są one także wytrzymałe na skoki i spadki ciśnienia, dlatego wykorzystuje je się najczęściej w instalacjach wodnych, kanalizacyjnych i gazowych. Z kolei modele szwowe są wybierane raczej rzadziej, a znajdują najczęściej zastosowanie w instalacjach niskociśnieniowych. Kolana stalowe wykorzystywane są nie tylko w popularnych sieciach i instalacjach rurociągowych. Ich właściwości pozwalają na efektywne zastosowanie ich w przemyśle morskim, chemicznym, a nawet spożywczym. Wybierając tego typu elementy, należy zawsze stawiać na produkty o wysokiej jakości, które są trwałe, niezawodne i odporne na uszkodzenia. To właśnie wtedy mogą one posłużyć przez długi czas, nie powodując żadnych awarii i szkód.