Jak najlepiej dobrać agregat prądotwórczy do swoich potrzeb?

Jak najlepiej dobrać agregat prądotwórczy do swoich potrzeb?

27 listopada, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Posiadanie agregatu prądotwórczego korzystnie wpływa na bezpieczeństwo i komfort właścicieli i użytkowników domów jednorodzinnych, czy też biur. Odpowiednio dobrane urządzenie zapewni dopływ energii elektrycznej tam, gdzie występują przerwy w dostawie prądu lub nie ma podłączenia do tradycyjnej sieci energetycznej. Na rynku dostępne są generatory prądu różnego typu i o różnej mocy. Warto zastanowić się nad tym, jak dobrać urządzenie bezpośrednio do swoich potrzeb.

Kluczowe czynniki brane pod uwagę przy zakupie

Agregat prądotwórczy należy kupować bardzo odpowiedzialnie. Zazwyczaj jego zakup wiąże się z większym wydatkiem i jest poczyniony na lata. W związku z tym warto postawić na dokładną analizę kluczowych parametrów sprzętu, które następnie wpływają na efektywność jego użytkowania. Poniżej opisano najważniejsze z nich. 

Moc agregatu

Generatory prądotwórcze mają określoną moc. To jeden z kluczowych parametrów technicznych sprzętu. Moc przekłada się bezpośrednio na liczbę urządzeń, które mogą być jednocześnie obsługiwane przez agregat. Oczywiście wyższa moc to także większe koszty eksploatacyjne związane ze zużyciem paliwa, a także większa inwestycja początkowa w zakup urządzenia. Dopasuj ją to swoich potrzeb. 

Liczba faz

Do wyboru pozostają agregaty prądu jednofazowe i trójfazowe. To niezwykle ważne dane. Wszystko dlatego, że przy standardowym użytkowaniu w domu jednorodzinnym zdecydowanie częściej stawia się na agregaty jednofazowe, do których podłącza się urządzenia zasilane napięciem 230V. Trójfazowe pozwalają na podłączenie urządzeń z zasilaniem 400V. 

Rodzaj rozruchu

Ze względu na wygodę użytkowania lepszym wyborem wydaje się być generator prądotwórczy o rozruchu elektrycznym. Jest jednak droższy w zakupie od tego ręcznego. Tu wybór zależy od preferencji kupującego oraz budżetu, którym dysponuje. Ciekawym wariantem są modele automatyczne, które zaczynają pracować w momencie, gdy dojdzie do przerwy w dostawie prądu z linii energetycznej. 

Zbiornik na paliwo i jego pojemność

Większa pojemność zbiornika na paliwo pozwala na dłuższą pracę urządzenia na jednym baku. Oczywiście zależy to także od zużycia paliwa przez generator prądu w czasie godziny jego pracy. Dostępne na rynku urządzenia mają różne wskaźniki, dlatego warto zapoznać się z nimi przed zakupem. Wpłynie to bezpośrednio na wygodę i bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. 

Wytrzymałość eksploatacyjna

Tu kluczowa jest odporność na działanie warunków atmosferycznych. Wybrane modele przeznaczone są do użytku tylko w zamkniętych i suchych pomieszczeniach, a inne posiadają specjalną obudowę. Ta pozwala na korzystanie z agregatu prądotwórczego również w przypadku trudnych warunków atmosferycznych. Dzięki temu poszczególne urządzenia mogą być eksploatowane na zewnątrz, np. przy domku letniskowym. 

Dlaczego warto zainwestować w agregat prądu?

Wybór odpowiedniego generatora prądu ma znaczenie. Na rynku dostępne są różne modele. Mogą być zasilane: akumulatorem, benzyną, czy też gazem. Ciekawym wyborem jest także agregat inwerterowy. To urządzenie, które posiada dedykowany inwerter (przemiennik częstotliwości). Dzięki temu unika się zakłóceń w przesyle prądu, co jest niezwykle ważne w przypadku sprzętu podatnego na wahania napięcia. Modele tego typu minimalizują ryzyko ewentualnych usterek sprzętów domowych i biurowych, a także dodatkowych kosztów związanych z ich naprawą. 

Posiadanie dobrego agregatu prądotwórczego:

  • zwiększa bezpieczeństwo;
  • pozwala na utrzymanie działania kluczowego sprzętu przy zakłóceniach w dostawie energii;
  • wpływa na codzienny komfort domowników lub pracowników biura;
  • minimalizuje ryzyko strat finansowych i uszkodzenia sprzętu domowego i biurowego.

Wysokiej jakości generatory prądotwórcze w ProfiMarket

Szeroki wybór wysokiej jakości generatorów prądotwórczych znajduje się w sklepie ProfiMarket. To uznany dystrybutor, który od lat dostarcza profesjonalne rozwiązania dla biznesu i klientów indywidualnych. W ofercie sklepu znajdują się produkty uznanych producentów, w tym m.in.: Adler, Fogo, Honda, Endress, Pramac, Powermat, czy Wacker Neuson. Cechują się wysoką jakością wykonania oraz mają różne parametry techniczne. W przypadku wątpliwości przy zakupie zespół Profimarket odpowie na wszelkie pytania. Dobór odpowiedniego modelu to gwarancja satysfakcji i bezpieczeństwa użytkowania na lata.