Jak skutecznie zamaskować nieestetyczny karnisz?

Jak skutecznie zamaskować nieestetyczny karnisz?

6 marca, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

W nowoczesnych aranżacjach wnętrz coraz rzadziej pozostawia się widoczny karnisz. Zazwyczaj stosuje się do jego ukrycia maskownicę karnisza. Popularnym rozwiązaniem jest również całkowita rezygnacja ze stosowania karnisza – wówczas w ciągu dnia pozostawiają okna odsłonięte, natomiast nocą osłania się je np. roletami, żaluzjami czy plisami. Co jednak w przypadku, kiedy w Twoim kilkuletnim lub starszym domu karnisze nieestetycznie prezentują się na tle pozostałej aranżacji pomieszczenia? Czy listwy maskujące karnisz również się sprawdzą?

Listwy maskujące karnisz – czym się charakteryzują?

Listwy do zabudowy karnisza zwykle wykonywane są z poliuretanu, a dokładniej z pianki poliuretanowej. Listwa maskująca karnisz dostępna jest zazwyczaj w kolorze białym, jednak można ją śmiało pomalować na wybrany przez siebie kolor, który będzie pasował do otoczenia. Nie mniej jednak najchętniej stosowanym kolorem listew jest wciąż biel, ponieważ będzie się prezentować wszędzie idealnie, niezależnie od pozostałego wyposażenia czy okoliczności. 

Zabudowy karnisza możesz dokonać zarówno w nowo budowanym domu, jak i w starszym, remontowanym, gdzie karnisze są jeszcze w dobrej kondycji, nie potrzebują wymiany, jednak nieco gryzą się z pozostałym wyposażeniem. Karnisz, listwa maskująca – produkty te rewelacyjnie zdadzą egzamin wszędzie tam, gdzie będziesz tego potrzebować. Co więcej, zabudowy karnisza LED to gwarancja, że dołączona do zestawu taśma LED będzie umilać Wam długie wieczory wyraźnym, acz nienahalnym światłem.

Kiedy warto stosować listwy do zabudowy karnisza?

Listwy maskujące karnisz warto dodać do wystroju praktycznie zawsze, o ile w pomieszczeniu znajduje się karnisz trzymający firanki i zasłony. Karnisz sufitowy, zwłaszcza drewniany, niedopasowany do pomieszczenia, może skutecznie psuć całą aranżację. W takiej sytuacji listwy karniszowe sufitowe mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Listwa do zabudowy karnisza jest lekko elastyczna, a przy okazji bardzo estetyczna i łatwa w montażu. Nie będziesz potrzebował do tego fachowców, którzy zainkasują do tego grube pieniądze – wystarczy nieco kreatywności i chęci, by maskownica karnisza znalazła się na swoim miejscu. W sklepach znajdziesz różne warianty. Zabudowa karnisza to obecnie hit, maskownica karnisza to ogromna różnorodność nie tylko przekrojów, ale i całkowitych możliwości. Te dodatki aranżacyjne są bardzo trwałe, a niektóre z nich mogą być stosowane nawet w pomieszczeniach, gdzie panuje większa wilgoć. Karnisz zabudowany będzie zwracał uwagę, ale w pozytywnym sensie, dlatego z pewnością nie opędzisz się od pytań!