Jak umeblować salę konferencyjną?

Jak umeblować salę konferencyjną?

20 kwietnia, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Sale konferencyjne są tworzone nie tylko w hotelach, ale i w wielu firmach. Dotyczy to nawet mniejszych przedsiębiorstw, które organizują szkolenia, wykłady lub często spotykają się z klientami w większym gronie. Projekt sali konferencyjnej powinien uwzględniać potrzeby każdego z inwestorów, dopasowując się do jego możliwości finansowych i dostępności miejsca. Dzięki temu gotowa przestrzeń konferencyjna będzie wygodna i funkcjonalna. Jakie meble wybrać do sali konferencyjnej? Na co zwrócić uwagę?

1. Wygodne stoły konferencyjne

2. Funkcjonalne meble biurowe 

Sala konferencyjna jest ważnym miejscem w firmie, szkole lub hotelu. Dzięki niej można zorganizować spotkanie biznesowe lub szkolenie w wygodnym miejscu, przystosowanym do potrzeb osób, które będą w nim przebywać. Aby zaaranżować funkcjonalną salę konferencyjną, sprawdź, jaki stół i meble wybrać. 

Wygodne stoły konferencyjne

Wybierając stół konferencyjny, powinno się mieć na uwadze dwie kluczowe kwestie – wielkość sali konferencyjnej oraz maksymalną liczbę osób, które mogą brać udział w spotkaniach. Stół konferencyjny powinien zapewniać 50-60 cm wolnego miejsca dla każdej osoby, która będzie przy nim siedzieć. Blat powinien być nie krótszy niż 180-200 cm, choć w większych firmach stoły konferencyjne mają nawet 300 cm i więcej. Dobrym wyborem są meble, które posiadają nogi ustawione na rogach blatu lub znajdujące się na jego środku. Przy takich stołach siedzi się najwygodniej, a siadanie i wstawanie nie wiąże się z ryzykiem upadku z powodu  potknięcia się o nogę mebla.

Istotny jest również kształt stołu. Jeśli w firmie organizuje się szkolenia lub spotkania z szefem, dobrym wyborem są meble prostokątne. Blat o takim kształcie umożliwia zajęcie głównego miejsca przez osobę prowadzącą spotkanie lub zajmującą kierownicze stanowisko. W przypadku firm stawiających na partnerskie stosunki lub organizujących burzę mózgów, lepiej sprawdzi się okrągły stół konferencyjny. 

Funkcjonalne meble biurowe 

W sali konferencyjnej prócz wygodnego stołu powinny znaleźć się funkcjonalne meble biurowe. Regał z miejscem na segregatory, szuflady na dokumenty oraz biurka to podstawowe wyposażenie sal do organizacji spotkań. Dzięki nim można w pełni uporządkować wszystkie prezentowane konspekty, analizy i inne dokumenty, a także ustawić niezbędne urządzenia biurowe – drukarkę, ksero, projektor bądź komputer służbowy. W sali konferencyjnej dobrze jest również zaplanować dodatkowy mały stół na przekąski i napoje podawane w ramach cateringu lub kącik do przygotowania ciepłej kawy i herbaty wraz z ekspresem.