Jak wybierać baterię do zlewu kuchennego?

Jak wybierać baterię do zlewu kuchennego?

19 października, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Bateria kuchenna to element wyposażenia równie istotny co sam zlew. Bez baterii jego użytkowanie będzie niemożliwe, podobnie jak wykonywanie wielu codziennych czynności. Często baterie kupowane są w zestawie razem ze zlewozmywakiem. Rozwiązanie takie ma swoje ewidentne zalety – uzyskujesz pewność, że bateria będzie dopasowana do zlewu, zarówno pod kątem sposobu montażu jak i rozmiaru. Jeśli jednak kupujesz poszczególne elementy zestawu osobno, wówczas konieczne będzie ich wzajemne dopasowanie oraz zwrócenie uwagi na szczególne cechy dostępnych baterii. Poniżej przedstawiamy krok po kroku najważniejsze zasady ich doboru, które pomogą Ci uniknąć nieudanego zakupu.

Bateria na miarę Twoich potrzeb – czyli jaka?

Bateria kuchenna to urządzenie wyjątkowo intensywnie eksploatowane. Baterie są używane niemal każdego dnia, nawet wielokrotnie, w krótkich odstępach czasu. Dlatego wybierając baterię, warto zwrócić uwagę na te jej cechy, które świadczą o wytrzymałości oraz odporności na rozmaite uszkodzenia. Polecamy pod tym względem dokładnie przyjrzeć się zewnętrznym warstwom oraz wykorzystanym do ich stworzenia tworzywom. Najlepiej oczywiście sprawdzą się baterie chromowane lub miedziane, bądź też wykonane z innych stopów nierdzewnych. Bateria zabezpieczona w taki sposób będzie odporna na zarysowania i nieestetyczne draśnięcia, a także na procesy korozji. 

Funkcjonalność baterii to sprawa istotna z uwagi na przyjemność korzystania z niej. Bateria powinna być skonstruowana w sposób ergonomiczny, to znaczy powinna ułatwiać sterowanie jej pracą i wykonywanie obowiązków. Dlatego warto zrezygnować z baterii, których obsługa zajmuje zbyt dużo czasu (na przykład z modeli dwuuchwytowych), a zdecydować się na urządzenia wyposażone w jeden uchwyt, montowany na stałe w bryłę korpusu. Baterie takie są ponadto wysoce wytrzymałe, a ich poszczególne elementy nie zostaną oderwane nawet w wyniku silnego uderzenia. 

Akcesoria niezastąpione w każdej kuchennej baterii 

Bateria kuchenna powinna wspomagać Cię także w oszczędzaniu. Dlatego warto zdecydować się na modele wyposażone w perlator lub w przypadku jego braku – dokupić ten komponent w sklepie hydraulicznym lub w internecie na taniezlewozmywaki.pl. Perlatory pompują dużą ilość powietrza w strumień wody, dzięki czemu jest on jeszcze bardziej spieniony, a jego objętość się zwiększa. Jest to świetny sposób, by obniżyć ilość zużywanej wody w czasie takich prac jak zmywanie naczyń lub mycie warzyw. 

Dobrym pomysłem może być również aerator, pełniący podobne funkcje. Jest to końcówka elastyczna, którą możesz swobodnie wyginać, nakierowując strumień wody w wybrane miejsce. Komponent ten jest niezastąpiony w czasie wykonywania bardziej intensywnych prac gospodarczych. 

Dobrym pomysłem może być także wybór baterii z systemem INOX, czyli modeli wyposażonych w wyciągany, podłużny wężyk. Jest to najbardziej praktyczne rozwiązanie, dedykowane przede wszystkim do zlewozmywaków dużych rozmiarów, wielokomorowych oraz do profesjonalnych kuchni w restauracjach.